Wiele kobiet kupuje farby i kosmetyki do włosów w drogeriach. Ale wiele z nich zastanawia się również nie tylko nad ich efektywnością, ale także szkodliwością. Gdzie zatem należy kupować preparaty do włosów, aby były one nie tylko skuteczne, lecz dodatkowo bezpieczne?

Dziewczyna z potarganymi włosami
Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście profesjonalne farby, które stosowane są przez fryzjerki w salonach, posiadają w swoim składzie o wiele mniej amoniaku niż kosmetyki z drogerii. Taka sytuacji wynika z prostej przyczyny. Osoba kupująca farby w drogeriach oczekuje, iż w bardzo łatwy sposób osiągnie odcień dokładnie taki, jak prezentowany na fotografii na opakowaniu. Znaczna ilość amoniaku może zagwarantować nam taki rezultat. W salonie natomiast profesjonalny fryzjer obserwuje na bieżąco proces koloryzacji i wydłuża lub skraca jego czas w zależności od potrzeb włosów czy ich indywidualnych uwarunkowań. Jeśli zatem chcielibyśmy farbować włosy bezpiecznie, zamiast drogerii powinniśmy wybrać raczej fryzjerski sklep w Szczecinie .

Oczywiście preparaty gwarantowane w fachowych sklepach fryzjerskich, powinny spełniać o wiele więcej funkcji aniżeli z drogerii. Kosmetyki stosowane przez fryzjerów mają zwykle znacznie mocniejsze działanie, aczkolwiek bywają używane przez profesjonalistów, którzy dokładnie wiedzą, jak je dawkować i z nich korzystać,

Klientka u fryzjerki
Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

z tego powodu gwarantują bezpieczeństwo przy równoczesnych oczekiwanych efektach.

Jeżeli znamy zaprzyjaźniony salon, o wiele lepszym pomysłem jest skorzystanie z jego usług niż zakupy w drogeriach. W ten sposób możemy nabyć nie tylko profesjonalne specyfiki, lecz również dostać dokładne informacje na ich temat. Niestety warto wiedzieć o tym, że bardzo często specyfiki kupione w profesjonalnych sklepach (serwis) są nieco droższe od tych z drogerii (www). Za ceną stoi jednak znacznie lepsza jakość. Są one bardziej wydajne i w opinii większości klientek znacznie lepiej spełniają swoje zdania.

Jeśli nie wiemy jeszcze, po jakie specyfiki do farbowania powinniśmy sięgnąć, albo też które z nich będą bezpieczne dla naszych włosów, fryzjerki sklep w Szczecinie może być o wiele lepszym rozwiązaniem, niż samodzielne eksperymentowanie z niesprawdzonymi specyfikami z drogerii.