Każda kobieta niezależnie od okazji marzy o tym, aby wyglądać atrakcyjnie i przede wszystkim oryginalnie. Nie każda pani może sobie także pozwolić na kreację od popularnego projektanta czy stylisty. Co zrobić, aby wyglądać świetnie i oryginalnie małym nakładem finansowym?
biżuteria
Autor: Marek Wójcicki
Źródło: Kate&Kate

Odpowiedź jest łatwa – skoncentrować się na dodatkach, które w idealny sposób podkreślą zwykłą sukienkę. Oryginalność dodatków zapewnimy sobie wykonując je techniką hand-made – z koralików, barwnych wstążek, cekinów czy nawet szkła i plastiku. Poniżej kilka pomysłów nie tylko na wykonanie swoich arcydzieł ale także doskonały sposób na to jak zorganizować sobie wolny czas w niebanalny sposób.

Wspaniałe rękawiczki nie tylko na chłodne dni

Pierwszą propozycją ozdobienia banalnego stroju jest przyozdobienie codziennych rękawiczek.

Chcesz sprawdzić, co inny redaktor wspomina o opisywanym w tym wpisie zagadnieniu? Ten wpis ze strony wyjaśni Twoje wątpliwości.

Mitenki, bo o nich mowa, to rękawiczki z odciętymi palcami, bardzo popularne w XVIII w. a które obecnie mają swój modowy powrót. Mitenki mogą być koronkowe, wełniane, jedwabne a nawet futrzane. Możemy je przyozdobić doszywając koraliki, piórka, koronki czy cekiny projektując swoją kompozycję. Mając już ciepłe i piękne rękawiczki czas zastanowić się nad biżuterią. Doskonałym sposobem będzie własnoręczne wykonanie kolczyków – z modeliny lub ozdabiając kawałki drewna, szkła, plastiku czy tkanin. Śliczny i oryginalny wygląd na pewno zagwarantują nam kolczyki z modeliny. Zaletą takiej ozdoby jest brak ograniczeń – możemy wykonać z niej wszystko, co tylko wymarzymy sobie nosić na uszach zaczynając od małych ciasteczek po ukochane zwierzaki czy bohaterów z filmów.

Gwiazda kina na uszach – czemu nie?

biżuteria
Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate

Ogromną popularnością cieszą się twarze znanych aktorów czy gwiazd filmu widniejące na biżuterii. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że biżuterię z takim wizerunkiem możemy stworzyć samodzielnie. Sposób ten określana jest jako decoupage. Kolczyki Sklep decoupage możemy stworzyć z ulubionego materiału – drewna, szkła czy fragmentu plastiku. Metoda polega na naklejeniu obrazka z papieru czy serwetki nadając mu dowolny kształt do powierzchni materiału. Własnoręcznie stworzenie biżuterii to doskonały sposób na niebanalny wygląd i wzbogacenie zwykłej kreacji. Nie wymaga to ani wielkich nakładów finansowych ani wielkich umiejętności manualnych, do ich zrobienia wystarczy pomysł i chęci.

Źródło: Artillo