Kryteria piękna cały czas ewoluują, z całą pewnością można stwierdzić, że co roku odkrywane są nowoczesne sposoby pielęgnowanie kobiecej jak również męskiej urody. Przykładem może być depilacja laserowa, która coraz śmielej wypiera powszechnie dostępne metody służące ograniczeniu włosków.

Jak sprawnie likwidować zbędne włoski?

czytaj więcej
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Osoba, która pielęgnuje swoje ciało, ma obowiązek pamiętać o likwidowaniu zbędnego owłosienia na ciele. W chwili obecnej nieogolone ciało postrzega się za nieładne i niehigieniczne, a gładka skóra znamionuje o troszczeniu się o ciało. Zbyteczne włosy można likwidować przy pomocy środków kosmetycznych, maszynek do golenia, wosków lub depilatorów elektrycznych. Powinno się jednak wspomnieć, że tak usuwane włosy po jakimś czasie pojawiają się ponownie. Panie, które potrzebują trwalszych rozwiązań, mogą zdecydować się na wizytę w salonie kosmetycznym oraz wykonanie depilacji przy użyciu lasera. Depilacja laserowa jest coraz powszechniej wykonywanym zabiegiem, przy jej wykorzystaniu da się likwidować owłosienie z różnych partii ciała, jak: łydki, ręce, twarz, brzuch, plecy, pachy czy okolice bikini – czytaj.

Pełne wargi atrybutem kobiecego piękna

Innym zabiegiem, na jaki decyduje się dużo osób, jest powiększanie ust lub poprawienie ich zarysu. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w usta kwasu hialuronowego. Zabieg jest przeznaczony dla osób w każdym wieku, pozwala poprawić to, z czego dużo kobiet bywa niezadowolonych, jak również usunąć oznaki starzenia. Powiększanie ust może być zabiegiem bolesnym, co ma bezpośredni związek z faktem, iż skóra ust i wokół nich jest bardzo wrażliwa i mocno unerwiona. Nie należy się jednak obawiać samego zastrzyku, ponieważ kosmetyczki podają specjalne lekarstwo przeciwbólowe, np. w kremie.

Zadbana? Owszem, lecz z umiarem!

Panie są w stanie zrobić naprawdę wiele, żeby prezentować się modnie i zmysłowo. Należy jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju czynności kosmetyczne obligują do rozsądku. Zanim podejmie się decyzję o wykonaniu któregoś zabiegu, trzeba zdecydować się na specjalne wywiady i testy. Przeprowadzony przed zabiegiem wywiad daje szansę wykryć przeszkody do przeprowadzenia wymarzonego zabiegu.