Tak jak w damskiej szafie nie może zabraknąć paru odpowiednich ubrań, tak samo męska konfekcja nie może obejść się bez kilku kluczowych rzeczy.

Najważniejsza i chyba najbardziej zrozumiała pozycja, czyli biała koszula. Zawsze modna, stale przydatna.
Krój koszuli to ważna sprawa. Za ciasna uwydatni brzuch, który wolimy jednak skrywać, z kolei za obszerna będzie wyglądać niechlujnie. Na ogół wybieranym rozwiązaniem są dziś koszule taliowane, jednakże jest to sugestia jedynie dla smukłych mężczyzn. Ten niezwykle stylowy krój niestety nie wybacza nadprogramowych kilogramów. Niezależnie od rodzaju figury, dużym łukiem mijajmy koszule luźne.
Nogi dwóch kobiet
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
biustonosze
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Są stroje, jakie po jednym sezonie wychodzą z mody. Na pewno nie zaliczają się do nich jednakże porządnie skrojone, białe koszule męskie. Jeżeli nie chcemy zalewać się potem przy najdrobniejszym stresie, kupmy koszulę z odpowiedniej jakości bawełny. Surowiec ten niezwykle dobrze układa się na ciele, a ponadto stosunkowo swobodnie można go rozprasować. Na wyjątkową okazję możemy z kolei włożyć fantastyczną, jednak dość drogą koszulę z jedwabiu.
W koszuli istotny jest kształt kołnierzyka. Najpopularniejszy jest wzór prosty. Taką koszulę założymy na jakąkolwiek okazję, do krawata, czy do jeansów. Trochę bardziej szykowny jest z kolei krój włoski. Rogi takiego kołnierzyka są odwrócone na zewnątrz. Najmniej poważny jest zaś kołnierzyk zapinany.

Koszule męskie takiego rodzaju świetnie przydają się do pracy. Przy kupowaniu koszuli należy zwrócić uwagę na stosowną długość rękawa, fason natomiast jest zależny od typu sylwetki.