Walentynki to świetna okazja do tego, by ubrać strój i dodatki, na które być może nie zdecydowalibyśmy się w każdy inny dzień roku. Masowe święto, kojarzone przede wszystkim z sercami i czerwonym kolorem powoduje, iż można się odważyć na więcej oraz potraktować nasz image z przymrużeniem oka. Z roku na rok, można zauważyć coraz odważniejszą modę na fantazyjne ozdoby i stroje walentynkowe.

Do sklepów, które doskonale wpisują się do omawianej mody, z pewnością przynależy sklep Asos. Ogólnie trzeba powiedzieć, iż sklepy internetowe są dużo lepiej zaopatrzone w tego rodzaju akcesoria, aniżeli tradycyjne sklepy, które możemy znaleźć w naszej najbliższej okolicy. jest tak z prostej przyczyny. Walentynki świętujemy raz w roku, nie zawsze więc właścicielom firm zajmujących się produkcją akcesoriów i ubrań opłaca się inwestować w produkcję, a posiadaczom sklepów w nabycie takie rzeczy, ponieważ w sytuacji słabego zainteresowania nimi w okresie poprzedzającym walentynki, marne są szanse na to, aby cieszyły się one zbytem po dacie tego święta.

Walentynkowe ozdoby można określić jako urocze i odrobinę kiczowate. Naszyjnik lub kolczyki Asos w kształcie serc, albo kopertówka w kształcie czerwonych ust, bez wątpienia nie przynależą do wyżyn dobrego smaku, ale świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie walentynkowego stroju. Nie powinniśmy zniechęcać się opiniami wytykającym tego typu ozdobom kiczowatość. Walentynki to święto zakochanych, to święto ludzi zakochanych, a ludzie zakochani nie zawsze poważnie i z patosem wyrażają swoje uczucia. Dla obrony trzeba zauważyć, że formy i kolory takich dodatków mają w sobie coś popowego, taką estetykę wykorzystywał nawet w swej twórczości Andy Warhol.

Dodatkowym plusem jest fakt, że tego typu akcesoria i dodatki nie mają wysokich cen. Ich producenci doskonale rozumieją, że popyt na nie wiąże się tylko z jednym dniem. Czym więc zachęcić klienta do zakupu, jeśli nie atrakcyjną ceną? Każdy więc może pozwolić sobie na uatrakcyjnienie swojego wyglądu w ten szczególny dzień, bez szczególnego obciążania stanu swojego portfela.