Odpowiednio przystrzyżony zarost może być niezwykle męski a także atrakcyjny. Coraz częściej mężczyźni decydują się na dłuższą brodę, nierzadko w towarzystwie wąsów, które sprawiają, iż wyglądają dostojniej a także bardzo męsko. Ta część naszej twarzy czasami wymaga specjalnych produktów do pielęgnacji.

golenie maszynką
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej stosowanym sposobem na pozbywanie się zarostu jest maszynka jednorazowa. Tego typu rozwiązanie nie zawsze jednak sprawdzi się, kiedy mamy dłuższą brodę bądź potrzebujemy precyzyjnego golenia. Świetnym rozwiązaniem dla mężczyzn posiadających brodę może być golarka z trymerem, dzięki której przyciąć odpowiednio zarost, kiedy zajdzie taka potrzeba. Bardzo przydatne mogą być także ostre nożyczki, którymi przytniemy niepożądane kosmyki. Jeżeli nasz zarost częściowo wymaga zupełnego wygolenia dobrze jest zakupić pędzel do golenia Zestaw (zobacz tu), którego elementami są pędzel tudzież krem do golenia sprawią, że nawet najtwardszy zarost nie będzie sprawiał nam problemu. Warto zainwestować w pędzel z naturalnego włosia przykładowo pędzel Badger, by nie podrażniać skóry.

Przed podjęciem decyzji o zapuszczaniu brody trzeba dopasować ją do kształtu swojej twarzy.

Sprawdź ten odsyłacz i przeczytaj więcej wskazówek tutaj (http://www.angelka.pl) dotyczących analizowanej w tym artykule sprawy. Te porady bez wątpienia też na długi czas pozostaną w Twojej pamięci.

Nie każdy będzie dobrze wyglądał przykładowo z kilkudniowym zarostem albo kozią bródką. O brodę, tak samo jak o włosy na głowie powinniśmy zadbać, używając odpowiednich kosmetyków. Kosmetyki do brody to przykładowo woski tudzież olejki albo balsamy . Woskiem możemy nadać pożądany kształt, na przykład naszym wąsom, żeby były odrobinę podkręconeoraz utrzymały swój kształt przez długi czas. Olejki tudzież balsamy stosowane są do delikatnego nabłyszczania włosów, żeby prezentowały się jeszcze lepiej. Poszukując takich kosmetyków do pielęgnacji zarostu powinniśmy wybierać marki, które specjalizują się przede wszystkim w kosmetykach dla mężczyzn.

pianka do golenia
Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Zadbana jak również męska broda oczaruje zarówno mężczyzn jak również kobiety. Dobrze jest jednak odpowiednio dobrać ją do kształtu twarzy a także dbać o nią, aby zachowywała pożądany kształt. Dzięki dobrej pielęgnacji możemy cieszyć się idealnym tudzież niezwykle eleganckim wyglądem w każdym momencie, właśnie za zasługą brody.