Broszka. Niewielki rozmiar, wielka radość. Jednocześnie posiada tak wielką moc… Niestarannie dobrana sprawi, że będziemy wyglądać poważniej i zniszczy nawet najbardziej przemyślany strój. Idealnie dobrana, nada odpowiedniego charakteru kreacji, a nam zdecydowania i gracji.

Na pewno są wśród nas kobiety, którym broszki kojarzą się z minionymi epokami, modą retro i prezentem od babci. Jednak prawdziwe fashionistki i osoby, podążające za modą wiedzą, że dodatek ten przejawia się co sezon wśród kolekcji najlepszych projektantów.

Jak nosić broszki by dodawały nam urody a przy tym odejmowały lat?

Jedna z ważniejszych zasad: zestawiajmy stare z nowym. Nie bójmy się połączeń typu : babcina broszka ze szlachetnych materiałów i banalny T – shirt ze sklepu sieciowego. Właśnie na takim efekcie przełamania nam zależy! Na mniej wyszukanym, acz spektakularnym stylu.

biżuteria
Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me

Zasada ta tyczy się też w drugą stronę – zdecydujmy się, aby do sukienki, żakietu czy płaszcza w stylu vintage przypiąć modne, szalone broszki z filcu, plastiku. Dobrym pomysłem jest też samodzielne jej wykonanie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudna sztuka. Następną mającą znaczenie sprawą, którą należy omówić, jest miejsce gdzie wpinamy naszą ozdobę. Oczywiście, najbardziej znane miejsce to klatka piersiowa, lecz dlaczego by nie podkreślić broszką kołnierzyka? Najprostsza koszula nabierze dzięki temu zabiegowi wyrafinowania i szyku (oferta).

Po trzecie, broszki dobrze prezentują się nie tylko w połączeniu z marynarkami i sukienkami, ale też ze swetrami. Nieciekawy kardigan nabierze niepowtarzalnego i zupełnie nowego stylu tworząc duet z broszką.
Broszka np. z to także sprawdzony przez nasze mamy sposób na odświeżenie naszych torebek, rękawiczek, pasków czy też butów. Słynny stylista Gok Wan w odpowiedni sposób uczy kobiety jak z niepozornych pantofli stworzyć centralny punkt naszej stylizacji przypinając dwie broszki. Nie mamy funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, którą już posiadamy w swej szafie.
Nie obawiajmy się więc broszek! Odpowiednio dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom

.