Obuwie jest niezwykle ważną częścią ubioru. Tworzy w pewnym sensie jego podstawę, jest rzeczą, na którą wbrew pozorom zwraca się wielką uwagę, między innymi przy pierwszym spotkaniu. Na przykład sporo wiele kobiet przyznaje, że w ocenie obcego człowieka pomóc może obserwacja obuwia. Dotyczy to zarówno stylu butów, tego, czy pasują do reszty stroju, a także ich stanu. Najbardziej uwagę zwracają buty damskie dlatego, że są zwykle bardziej barwne i rzucające się w oczy różnorodnymi fasonami, w szczególności tymi na szpilkach.

Autor: GEOX
Poza tym jednak obuwie męskie jest tak samo ważne. Niestety bardzo często obserwuje się, że sklepy obuwnicze posiadają bardzo bogaty asortyment obuwia dla kobiet, przy czym obuwie męskie jest o wiele węziej reprezentowane. Z tego powodu czasami panowie mają niekiedy trudności z kupnem obuwia w stosunkowo niskiej cenie.

Buty na latoWielu panów ma kłopoty ze znalezieniem odpowiednich butów na lato dla siebie. U dużej liczby mężczyzn również obserwuje się niechęć do noszenia odkrytych butów do jakich należą przykładowo sandały. Ta ostatnia tendencja jednak z wolna się odwraca. Coraz częściej obserwuje się na ulicach panów chodzących w klapkach typu japonki czy także w sandałach. Ten typ butów na lato jest z pewnością praktyczniejszy, a co najważniejsze o wiele zdrowszy dla stóp. Ciągłe chodzenie w zakrytych butach może bowiem prowadzić do odparzania skóry i pojawiania się różnorodnych dolegliwości.

Niektórzy mężczyźni upodobali sobie jednak zestaw skarpety i sandały, który to już od dawna wywołuje kpiące komentarze. Niestety faktycznie zdarza się, że obraz obywatela Polski za granicą kojarzony jest właśnie z tym nieeleganckim zestawieniem.

Buty sportoweSporą liczbę zwolenników wśród mężczyzn, szczególnie tych młodych, znajduje rozmaite obuwie o charakterze sportowym. Modne buty męskie to również adidasy rozmaitych firm. Ich użytkownicy to często miłośnicy aktywności fizycznej, jak również ci utożsamiający się z niektórymi subkulturami. Dla części młodzieży dobrym wyborem bywają także trampki. Ponadto na szeroką skalę nabywane są buty do biegania, których rodzajów jest bardzo dużo.