Cera wrażliwa jest niezwykle wymagająca, łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. Z tego względu dbanie o nią wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami.

Kosmtyki do ciała i twarzy
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach stacjonarnych jak i internetowych z łatwością można znaleźć kosmetyki do cery wrażliwej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Na który krem ( https://perfumeriaprestige.pl/kategoria/premium/resibo-kremy/ ) się zdecydować? Poniższe wskazówki pomogą nam dopasować odpowiedni krem do cery bogaty w substancje kojące i łagodzące podrażnienia.

Źródeł nadwrażliwości skóry jest dużo: zanieczyszczone powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, nadużywanie słońca, stres, czy niedobra dieta.
Wrażliwą cerę powinniśmy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Najlepsze dla takiej skóry są kremy i balsamy hypoalergiczne bez środków zapachowych i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa z łatwością reaguje na wysokie temperatury. Uczulają ją także detergenty, kosmetyki oraz alkohol jest składnikiem wielu środków pielęgnacyjnych. Wybierając krem do cery wrażliwej trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie zawierał olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy parabenów, które dają większe prawdopodobieństwo podrażnienia (opublikowany tutaj). Dobrym pomysłem jest wybór kremu hypoalergicznego, który nie powinien powodować podrażnienia skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

warto wklepywać opuszkami palców kremy organiczne, które są łagodne dla skóry. Jest to szczególnie istotne ze względu na fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy dostrzec na niej zmarszczki. Kremy powinny również tworzyć barierę przed niskimi temperaturami i promieniami słonecznymi.

Na noc możemy używać tych o gęstszej konsystencji, najlepiej o właściwościach łagodzących, i regenerujących które poprawią kondycję skóry. Bez względu roku osłaniajmy skórę przed słońcem . Stosujmy lekki krem z filtrem UV i starajmy się jak najmniej opalać. Jeżeli uda nam się wybrać dobry krem (http://www.beautikon.com/pielegnacja-ciala-46/pielegnacja-dloni/krem-do-rak.html) do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.
Pielęgnacja cery wrażliwej nie jest prosta, należy obserwować jej reakcję na wprowadzony nowy kosmetyk. Wystarczy jednak nie zapominać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa skóra zachwyci swym pięknem.