Sklepy w sieci mają naprawdę atrakcyjną ofertę. Natomiast odpowiedź na wątpliwość o najbardziej rozpoznawalną perfumę okazuje się oczywista. To już wręcz legendarny zapach. Już około 90 lat najelegantsze kobiety delektują się właśnie Chanel No 5.

Każda kobieta posiada swoje najważniejsze kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i co najistotniejsze zapach. Podobno najlepiej jest niepodważalnie kojarzyć się z tym samym bukietem zapachowym i jak się okazuje wiele z nas przyzwyczaja się do wybranych flakoników. Chanel No 5 to symbol kobiecości i dla wielu wyjątkowy zapach.

Przypadł Ci do gustu nasz artykuł? Zatem gorąco zapraszamy do następnych naszych newsów, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Mężczyźni powinni o tym pamiętać.

Autor: NATURADO

Chociaż sławę zyskały zapachy spod takich znaków jak Masaki Matsushima, dior jadore, Yves Saint Laurent i Hermes to maleńki flakonik legendarnych francuskich perfum wciąż działa na wyobraźnię. Chyba niewiele kobiet pamięta, że kompozycja zapachowa została powołana do życia w 1917 roku. Same perfumy swoją premierę miały w 1922 roku. Coco Chanel w pierwszej kolejności rozdała swoim ulubionym klientom zaledwie kilka flakoników nowych perfum, a gdy na ich twarzach pojawił się zachwyt, wtedy wprowadziła je do sprzedaży.

Ciekawostki o najbardziej znanej perfumieJedna z historii o francuskiej ikonie mody mówi, że 5 była jej szczęśliwą liczbą. Kolejna łączy się z ustaleniem propozycji zapachowych perfum idealnych. Z proponowanych flakoników o porównywalnej kompozycji Coco wybrała piąty. Trudno rozsądzić, która historia jest prawdziwa, ale przecież dwie wersje jawią się jako prawdopodobne.

Jak głosi plotka „piątka” powstała przez przypadek. Do receptury dodano zbyt dużo aldehydów, co w efekcie dało znany nam już efekt. Na zapach składa się ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Następną ciekawostką może okazać się dla większości historia, że to właśnie te perfumy uwielbiane były przez … hitlerowców. Coco była przerażona i obawiała się, że zapach po wojnie nieustannie będzie postrzegany negatywnie. Jak się jednak okazało No 5 to najpopularniejsza perfuma w obecnych czasach. Inne rodzaje kosmetyków, które polecamy: kremy carita.

Wierność zapachomPanie kochają weryfikować kosmetyki wyszczuplające, ciągle starają się wybierać te najskuteczniejsze. Sprawdzają kremy odmładzające i kosmetyki na trądzik, ale perfumom zazwyczaj pozostają wierne.