Sieć sklepów H&M jest w ostatnim czasie niezwykle popularna. Tworzonych jest coraz więcej punktów tej sieci, a oferta poszerza się. Coraz znaczniejszą część asortymentu stanowi obuwie i dodatki. Wypeodukowane są z rozmaitych materiałów i w rozmaitych stylach. Ich wybór uzależniony jest również od sezonu. Tak jak w sytuacji każdego innego sklepu, również tutaj inne przedmioty i akcesoria dostepne będą w sezonie letnim, a inne w zimowym. Powinny one być w dużej mierze dopasowane do kolekcji odzieży w konkretnym sezonie. W każdym sezonie zimowym znaczną grupę butów damskich tworzą kozaki.Kozaki

Pod pojęciem „kozaki H&M” kryje się niezwykle bogata i zróżnicowana oferta. Kozaki są od długiego czasu bardzo chętnie kupowanym typem obuwia damskiego. W ubiegłym sezonie zimowym widać było zwiększającą się popularność różnorodnych botków, w szczególności tych na koturnie. Z drugiej strony jednak stałą pozycję w salonach obuwniczych posiadały właśnie kozaki. W kolekcji H&M dostać można duża różnych modeli. Zdecydowana większa część z nich, według panujących trendów, to buty o bardzo wysokich cholewkach, niekiedy sięgających powyżej kolana. Występujące tworzywa to przede wszystkim zamsz oraz materiały skóropodobne. Nierzadko dostepne są również modele z wywijaną górną częścią, które umożliwiają noszenie na dwa sposoby. Większa część kozaków tej marki to obuwie na obcasach lub płaskiej podeszwie. aktualnie wśród barw dominują brązy i beże. Nie brakuje jednak także kozaków w kolorze klasycznej czerni, która w większości przypadków do wszystkiego pasuje. Na większe mrozy można dostać obuwie ocieplane. Często w kolekcjach na wiosnę także zdarzają się kozaki, które są wykonane z cieńszych tkanin i nie są ocieplane.

Torby

Jednym z najważniejszych akcesoriów do odzieży jest torebka. Może ona być bardzo niewielka, czyli tak zwane kopertówki. Torebki tego rodzaju nosi się w ręce, a mogą pomieścić w sobie tylko parę drobiazgów. Aktualnie wiele kobiet preferuje torby większe, niektóre o naprawdę wielkich rozmiarach. Torby H&M to takie do noszenia w dłoni lub z długim paskiem. Ich rodzaje są niezwykle urozmaicone. Wśród kolorów w większości przypasków spotykane to czerń i brąz. Jeśli chodzi o tkaniny, dominuje imitacja skóry. Oferowane są także wielobarwne torby z tkaniny na ramię w sporych rozmiarach.