Skrzynka pełna skarbów albo puszka Pandory – te opisy skrzętnie pasują do kobiecej kosmetyczki. Na początku wypadałoby wyznać, że bardzo rzadko któraś z nas mieści swoje przybory w małej kosmetyczce. Bez których przyborów nie chcemy żyć?

mini zestaw kosmetyków nantes
Autor: Nantes
Źródło: Nantes

Jeżeli zapytalibyśmy mężczyznę o to, co mieści kosmetyczka ukochanej, najpewniej skuliłby się i uciekł z przerażenia. Jedynie kobietaraczy wiedzieć, czemu służy nieskończona ilość specyfików codziennie, a jednocześnie kwas hialuronowy nie okazuje się popularną trutką na niegrzecznych facetów.

Najistotniejszy kosmetyk
Specyfik, który bezustannie należy trzymać pod ręką, to oczywiście krem do rąk – logiczne. Nie wyłącznie kosmetyczka, lecz również damska torebka zawiera conajmniej maleńką porcję właśnie tego niezbędnego specyfiku. Pewne panie nie wychodzą bez niego z mieszkania i szalenie trudno im przetrwać dzień.

Kosmetyczka z barwnymi preparatami to zdecydowanie odmienna sprawa: szminka i puder nie wydają się tak istotne jak wyborny balsam wyszczuplający. Niemal każda kobieta myśli, że mogłaby być mniejsza, a odpowiedzią na to zjawisko jest oczywiście wyjątkowy preparat. Nieważne, czy rzeczywiście działa, ważne, żeby na opakowaniu widniała wzmianka o utracie niechcianych centymetrów w udach. W tym kontekście smarowidło do pielęgnacji o tych właśnie zaletach, z naturalnymi składnikami, guaraną i specjalnymi ingrediencjami, bezwzględnie musi pojawić się w kosmetyczce również zwykłego okruszka.

Demakijaż – rzecz, której nie bagatelizuj
Kolejna część specyfików, bez których absolutnie nie ma szans przetrwać, to naturalnie cała masa preparatów do mycia makijażu z oblicza. Idealne mleczko do demakijażu lub płyn micelarny musi zdobyć każda kobieta. Na tym nie wolno oszczędzać, podobnie jak na wodzie termalnej, którą warto spryskać po wszystkim twarz. Inne panie zamiast niej wolą tradycyjny tonik do twarzy.

Kremy i smarowidła
Chociaż zawartość kosmetyczki na tym się nie kończy, to jednak ważne miejsce zajmuje w nim lek na wiek, czyli krem! Od zarania dziejów zmarszczki na twarzy oznaczają kobiecą tragedię, a dobry krem pod oczy jest remedium na lęki przed przyszłością. Wygładzające, liftingujące, nawilżające mazie do twarzy są najlepszymi przyjaciółmi pań i z całą pewnością rządzą w kosmetyczce w towarzystwie balsamów wyszczuplających. kosmetyczka bogaty wybór produktów

Źródło: NANTES