Wybór odpowiednich okularów jest tak samo ważny jak wybór stroju. Z tego względu dobrze jest zwrócić uwagę na kilka kwestii, jeżeli chcielibyśmy dobrać odpowiednią dla nas parę.
Należy wiedzieć, iż nawet najlepsze okulary przeciwsłoneczne Georgio Armani będą prezentowały się nieładnie, jeśli będą nieodpowiednio dobrane.

Sałatka wiosenna ze świerzych warzyw
Autor: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Źródło: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Dlatego cena w tym wypadku nie jest żadną gwarancją doskonałego wyglądu. Okulary powinno się dobierać do kształtu własnej twarzy. Nie jest tak, iż każde pasują dla każdego. Wręcz przeciwnie, innego typu okulary przeciwsłoneczne Tom Ford (-> więcej) okażą się odpowiednie dla osoby o okrągłej twarzy, a innego typu natomiast dla kogoś o kształcie twarzy trójkątnym. Z tego względu sprawdźmy najpierw, jaki typ twarzy mamy. Kiedy zwiążemy włosy, będziemy widzieć dokładnie czy nasza twarz przypomina raczej owal, trójkąt, czworobok, a może koło. Możemy sprawdzić w internecie, które modele będą dla nas najlepsze. Ogólnie rzecz ujmując jest tak, że oprawki muszą kontrastować z konturem twarzy. Idąc tym tropem nasze upragnione sklepach (zobacz znajdź informacje) Georgio Armani (więcej porad tutaj) na pewno dobrze uda się dobrać.
plaza
Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com

Istotna jest również wielkość oprawek. Starajmy się nie kupić za małych albo zbyt dużo zakrywających oprawek. Ważne jest wybranie dobrych proporcji. W innym wypadku można uzyskać dość komiczny efekt. Kolor również ma znaczenie. Dobrze jest dopasować sklepami (zobacz klikaj) przeciwsłoneczne Tom Ford to koloru cery albo włosów. Gdy tak zrobimy będą się pięknie komponowały z naszą twarzą.

Tak naprawdę trudno wybrać jeden kolor, jeżeli chodzi o okulary Georgio Armani (polecam:). Warto kupić przynajmniej jedną parę w pasującym do wielu rzeczy kolorze. Jednak coś zwariowanego też się przyda.