kosmetyki
Źródło: http://facetaria.pl/

Dbanie o siebie we współczesnych czasach nie jest już domeną kobiet. Mężczyzna z klasą, też potrafi zadbać o swoją kondycję fizyczną i wygląd. Produkowane nierzadko w branży kosmetycznej linie dla mężczyzn, ułatwiają dobranie niezbędnych kosmetyków. Kremy męskie zazwyczaj dogłębnie nawilżają i odżywiają skórę, redukując ilość niezbędnych kosmetyków do ilości minimalnej.

Przy tym nie są ubogie, wręcz odwrotnie, zawierają wiele wartościowych składników. Nowoczesność w tym wypadku jest kompromisem pomiędzy ograniczeniem czasu spędzanego na pielęgnacji i równoczesnym dostarczeniu tego, co jest potrzebne zdrowej skórze. W prawie każdym kremie znajdziemy filtry UV, które są już bazą w produktach dla ludzi spędzających czas zwykle w miejskim środowisku. Jak spora część produktów do pielęgnowania buzi, kremy męskie dostępne są w różnych wariantach dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Oprócz tej bazy spotkamy także w specjalistycznych liniach dla mężczyzn peelingi, balsamy i toniki.

Wśród artykułów męskich odnajdziemy produkty niszowe. Wydajnością oczywiście odróżniają się od popularnych marek, ale też ich producenci proponują produkty tworzone dla zwolenników klasycznego stylu. Brzytwy do golenia być może wydają się urządzeniem z zamierzchłej epoki, jednak przy odrobinie wprawy w posługiwaniu się nimi, można odkryć ich specyficzne właściwości. Nie jest to rzecz jednorazowa, ani też nie wymaga do działania elektryczności. Zrobiona z dobrych surowców, przez bardzo długi czas zachowuje swoją ostrość. Już za jednym wprawnym ruchem, pozwala na precyzyjne usunięcie sporej części zarostu. Brzytwa do golenia łączy się oczywiście w duet z pędzlem. Od zawsze produkowane w wielu wersjach, pędzle do golenia można nabyć w bardziej luksusowym wydaniu z włosia borsuka, lub w nieco tańszym – z dzika.

Co więcej brzytwa do golenia w rękach mężczyzny budzi w kobiecym sercu pozytywne wyobrażenia – zresztą tak, jak i partner który dba o siebie. Kremy męskie już od dłuższego czasu powinny znaleźć się na stałe w łazience każdego domu. Niezależnie od tego z której linii postanawiamy je kupować, wszystkie będą dobrze oddziaływać na skórę. Natomiast brzytwa i pędzle do golenia z borsuka są wielokrotnego użytku, może należałoby zastanowić się, czy powiew luksusu nie jest warty inwestycji.

Źródło: facetaria.pl