Second-handy, a więc tak zwane „lumpeksy” przeżywają aktualnie drugą młodość. Sklepy z niedrogą odzieżą są doceniane zazwyczaj przez osoby, które pragną być kreatywne, pragną wyróżniać się w tłumie. Second-hand oferuje im taką możliwość, ponieważ ubieranie się pod dyktando znanych marek ubraniowych jest mało unikalne i kreatywne.

secondhand
Autor: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie second-hand i lumpeks, to tylko doskonale rozpowszechnione nazwy. Inne są także spotykane i niezwykle kolorowe, jak ciucholand. Tego typu określenia pokazują podejście, które było rozpowszechnione kiedyś w postrzeganiu tego rodzaju miejsc. Aktualnie rozmawiając o sklepach z odzieżą używaną częściej będziemy używali zwrotów nienacechowanych niż negatywnych. Przemianie jednakże uległy nie tylko nazwy.
Zakupy
Autor: iStock
Źródło: iStock

Wygląd sklepu z odzieżą używaną przeszedł niezwykła metamorfozę. Dawniej temat zakazany, obecnie jeden z najważniejszych wątków omawianych na forach poświęconych najnowszym trendom. Obecnie second-hand jawi się naprawdę klasowo. Są tam ubrania na wieszakach, duże przymierzalnie z ogromnymi lustrami, z reguły przyjemniejsza atmosfera, która całkowicie nie przypomina tej sprzed lat. O second-handowych ubraniach, tych niespotykanych, „upolowanych”, z satysfakcją rozmawiają fashionistki na forach internetowych. Coraz większa ilość kobiet mówi, że robi zakupy w sklepach z odzieżą używaną.

Sprawdź też – hurtownia odzieży używanej Prabuty

Coraz większej popularności kupowania w second-handach sprzyja moda na vintage, co znaczy stylizacje, które wykorzystują ubrania z różnych dekad. Ciucholandy są swoistymi skarbnicami vintage.

Zaintrygowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Więc idź tu (https://www.siatkasportowa.pl/sklep/siatka-do-pilki-siatkowej/) i czytaj nawet bez końca następne fachowe posty.

Na naszych ulicach można już teraz natknąć się na naprawdę wiele barwnych kreacji, zazwyczaj są to ubrania z ciucholandów. Spotkać tam można ubrania ciekawe i niepowtarzalne, dlatego czasami obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Jak przyznają właściciele lumpeksów w hurtowniach z odzieżą używaną również panuje istne zatrzęsienie, ponieważ znacznie więcej przedsiębiorstw stara się dodać do swojej oferty większą liczbę modnych ubrań. Dawniej bowiem znaczyło bardziej o to, aby tanio się ubrać. Obecnie również jest taki cel, jednak przede wszystkim liczy się moda i unikalność, a secondhandy zaspokajają jedno, jak i drugie – jest tanio i kolorowo.