Przez określony czas sklepy z odzieżą używaną nie mogły cieszyć się zbyt dużą popularnością. Najbardziej istotne powody takich okoliczności, to mylne przekonanie, że odzież z tych sklepów jest niskiej jakości, iż raczej nie warto z niej korzystać, ponieważ to jakieś niewiadomego pochodzenia ciuchy. Na szczęście w dzisiejszych czasachtego typu sytuacja się odmieniła, więc coraz więcej ludzi korzysta z takich okazji.

A jest z czego korzystać, ponieważ ciuchy w takich miejscach są oryginalne, a co najistotniejsze tanie. I to jest jeden z najbardziej istotnych powodów dlaczego coraz więcej ludzie korzysta z takich zakupów. Zwiększa się jednocześnie ilość takich sklepów, więc każda dobra hurtownia odzieży otrzymuje coraz więcej zleceń.
Jak przyznaliśmy na początku, przez parę lat odmieniło się postrzeganie tych sklepów. W przeszłości robienie zakupów tam było wstydem, dzisiaj ludzie z kasą poszukują tam wyjątkowej odzieży. Gdyż istotnie to w secondhandach możemy wynaleźć rzecz unikatową, najprawdziwszy oryginał, tak samo, jak na targach staroci można wynaleźć prawdziwy skarb. Nie powinno więc dziwić, że kupowanie w secondhandach to zwyczajna czynność, zaś bardzo istotnym argumentem jest także to, że możemy tam zakupić rzecz, jakiej nikt inny nie ma.

Sylwestrowa kolekcja MOHITO
Autor: LPP SA
Źródło: LPP SA

Jednocześnie, choć ilość klientów wzrasta, to oczekują oni więcej. To oznacza, że zdobycie satysfakcji coraz większej grupy klientów nie jest prostym zadaniem. Musisz więc zadbać o towar, ale także o idealne warunki do robienia zakupów. Z tego względu Twój sklep powinien dorównywać lub nawet prześcigać swoim wyglądem i oryginalnością znane marki odzieżowe. To już nie jest ten okres, gdy lumpeks mógł być zlokalizowany praktycznie wszędzie, nawet w najbardziej brzydkich miejscach. Obecnie nie da się tego zrobić po macoszemu, nieodzowny jest więc branding marki, ładne wnętrze sklepu, nowoczesna witryna, oświetlenie, a co równie istotne najbardziej atrakcyjna ekspozycja towaru.

W ten sposób mamy więc ciekawą sytuację, czyli coraz bardziej ładne lumpeksy i coraz więcej różnorodnych klientów. Jesteśmy w stanie powiedzieć, iż w takim sklepie zobaczymy każdą grupę społeczną, od osób nie za bardzo zamożnych po prawdziwych bogaczy. Taki zamożny człowiek bowiem wie, iż aby być oryginalnym powinno się trochę poprzeglądać ciuchów. Jak wiadomo, ciuchy w lumpeksachsecond handach są z całego świata, to również zwiększa zakres wyboru.