Wiosna zbliża się nieubłaganie warto pomyśleć o powrocie do formy sprzed roku. Kiedy nie chcesz chodzić na zajęcia gimnastyczne, zrób swoją własną salę ćwiczeń w mieszkaniu. Ćwicz, kiedy chcesz i ile chcesz, nie przejmując się porami otwarcia klubów. Zostań swoim własnym trenerem i zamiast męczyć się w małych salach, znajdź przyjemność w równie skutecznym treningu.

Autor: iStock.com

Jak to zrobić? Nic bardziej prostego. Wystarczy posiadać kilka urządzeń, które w przeciwieństwie do sprzętów na siłowni, będą gimnastykowały wiele partii ciała. Właściwym przyrządem może stać się orbiterek magnetyczny. Od jakiegoś czasu cieszy się sporym wzięciem, ponieważ jest bezpieczny w obsłudze i łączy w sobie efekty ćwiczeń na kilku urządzeniach równocześnie. Dodatkowo pozwala osiągnąć zamierzone efekty takie jak wyrzeźbienie sylwetki, bardzo szybko. Większość orbiterków wszystkie orbiterki wyposażone są w komputer, dzięki któremu osoba ćwicząca jest w stanie kontrolować parametry takie jak dystans, ilość spalonych kalorii. Orbiterek jest również zdrowy – nie obciąża stawów.

Autor: Sport-shop.pl

W zależności od kondycji można wybrać na nim indywidualny rodzaj treningu. Do jego pozytywnych aspektów można wymienić: poprawę formy, wyrzeźbienie nóg, zmniejszenie cellulitu oraz zwiększenie wydajności oddechowej. Orbiterek cena, to kwestia, która nie powinna nas zniechęcić. Przyzwoite urządzenie jesteśmy w stanie dostać już za 700zł. Te droższe to wydatek rzędu orbiterek nie ma żadnych przeciwwskazań wiekowych, to statystyki wskazują, że głównie użytkują go panie.

Dla mężczyzn również mamy propozycję: atlas do siłowni. Jest to typowe urządzenie, które pomaga rozbudowywać takie mięśnie jak: mięśnie brzucha, pośladki, tricepsy. Chcąc mieć taki sprzęt, należy pamiętać, że zajmuje trochę miejsca, stąd idealnie byłoby żeby był składany. Atlas w domowej siłowni to wydatek 1000zł. Spory, ale patrząc na efekty – muskularne ciało, to całkiem opłacalny.

Ruch to zdrowie. Powiedzenie stare jak świat, ale jakże na czasie. Zatem do ćwiczeń drogie panie i drodzy panowanie, aby w te wakacje prezentować na plaży nie tylko opalone, ale przede wszystkim wyćwiczone sylwetki.