W ostatnim sezonie panowały ciuchy przyozdobione różnymi nitami, ćwiekami oraz także kolcami. W sklepach pojawiły się już także kolekcje z nowego sezonu, które pokazują, że moda na ćwieki będzie jeszcze przez pewien okres. Niegdyś takiego rodzaju dodatki przypisywane były jedynie dla osób o rockowych, punkrockowych i metalowych upodobaniach. Dziś ćwieki dostrzega się nawet na eleganckich torebkach czy gustownych sukniach.

Porządki w szafie
Autor: Rubbermaid Products
Źródło: http://www.flickr.com

Pośród dostawców ubrań przyozdobionych omawianymi drobiazgami z pewnością prym wiedzie sieć H&M. Zarówno kolekcja będąca teraz już na wyprzedaży, jak i odzież z nowej dostawy posiadają ozdobienia w postaci nitów czy ćwieków. Szczerze mówiąc wyzwaniem byłoby teraz wyszukać sklep, w którego ofercie nie byłoby chociaż jednej rzeczy odpowiadającej temu trendowi.

Ozdoby te najczęściej umieszcza się w miejscach, w których nie będą one zagrażały żadnym zadrapaniem skóry albo uszkodzeniem innych części garderoby. Ćwieki świetnie zatem prezentują się na kołnierzach, mankietach lub po zewnętrznej stronie spodni. Ostrzejsze kolce raczej obsadzone są na wysokości ramion, tak by nie sprawiały kłopotu noszącym je panom czy paniom. Natomiast torby H&M swoje ozdoby umieszczone mają najczęściej z przodu, tak aby przymocowane do nich ćwieki lub nity nie zaciągały pozostałej części naszych ciuchów.

Poza opisaną wcześniej opcją zaciągnięcia przez ćwieki innych naszych ubrań, problemem może stać się pranie ciuchów razem z ćwiekami. Ponad to wszyscy ci, którzy piorą ubrania tylko w pralce, a pranie ręczne jest im obce powinni odpowiednio wcześniej przemyśleć zakup takiej odzieży. Nader często na zaleceniach widniejących na metce jest informacja o konieczności ręcznego prania tej rzeczy, co może być czasochłonne i uciążliwe. Należy więc zawsze po prostu dokładnie zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na metce, aby uniknąć różnego typu niemiłych niespodzianek. Dla bezpieczeństwa odzieży należy też prać ciuchy na lewej stronie.

Źródło: domodi