sukienka
Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez chwili zastanowienia można powiedzieć, iż połączenie białego z czarnym nigdy w życiu nie ma prawa wyjść z mody. Człowiek kocha czerpać inspiracje z natury i chociaż poza zebrą, ciężko znaleźć w niej takie zestawienie kolorów, to trzeba powiedzieć, że jest w nim coś naturalnego, subtelnego oraz eleganckiego. Przez wieki złączenie tych dwóch kolorów na stałe weszło do kanonów mody.

Biało-czarne ubrania ma w swej ofercie bardzo wiele marek, od tych najbardziej wyszukanych jak na przykład ubrania Chanel, po te bardziej pospolite jak np. ubrania Reserved. Połączenie tych kolorów bez dodawania, innej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego smaku i dodatkowo również może świadczyć o zasobności naszego konta w banku. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono bowiem uwagę na fakt, iż kolory biały i czarny to kolory biznesu, kojarzone z majętnością. Bieda z kolei w wielu regionach świata lubi wyrażać się znacznie bardziej żywymi kolorami. Na dowód tego wystarczy oglądnąć program przyrodniczy dedykowany mieszkańcom trzeciego świata, a na pewno wyciągniemy bardzo podobne wnioski.

W wymienionym już powyżej sklepie Reserved można znaleźć dużo ciuchów wpisujących się w ten czarno-biały, klasyczny trend. Sporo z nich, wykorzystuje go bezpośrednio przez złączenie materiałów w tych kolorach. Sukienki Reserved są tego przykładem. Jest sporo modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych dwóch kolorów, wykorzystuje też takie zabiegi jak lamowanie, kołnierzyki czy wstawki. Czarna sukienka z białymi lamówkami to idealna propozycja np. dla Pań które na co dzień pracują w biurze.

Oczywiście nie jest powiedziane, iż opisywany duet kolorystyczny powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Dokładnie taki sam efekt, można uzyskać również przy połączeniu takich rzeczy – czarne spodnie Reserved z białą bluzką, albo też białą sukienkę z żakietem koloru czarnego. Wybranie takiego zabiegu może okazać się dużo praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy musieli wyglądać bardziej oficjalnie, pozostaniemy w biało-czarnej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by potem białą lub czarną sukienkę złączyć wraz z innymi kolorami, tworząc zupełnie nowy look.