Spośród kilku żądań jedno zasługuje na uwagę. Jest ono z jednej strony nieosiągalne, więc dlatego tak nęcące, a po drugie to odwieczne pragnienie, które przenigdy nie będzie spełnione (choć kto wie, w odległej przyszłości). Mówimy o życiu wiecznym, niestety, nie załapiemy się na ten ponadczasowy dancing. Będąc jednocześnie tu, na ziemi, staramy się za wszelką cenę wydłużyć nasze życie, w sensie symbolicznym – zbierając pamiątki, przeszłość, jak i w sensie estetycznym – dbając o własny wygląd. O tym drugim pragnąłbym wyrazić niewiele zdań.

operacja
Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com
Chęć poprawiania starzejącej się urody była od zawsze, od wieków ludzie posiadali swoje sposoby na ograniczenie następstwa upływającego czasu, na zmylenie losu, jakim była powolna starość. Wszystkie takie prawidła jednakże nie miały szans z pędzącym procesem, który doświadcza każdego z nas. Jedni, co prawda mają sprawniejsze geny, kolejni żyją w korzystniejszych warunkach, mają łatwiejszą pracę, w mniejszym stopniu są podatni na choroby, to wszystko ma wpływ na urodę, formę życiową i w rezultacie proces. dużo pozmieniało się jednakże wraz z rozwojem medycyny estetycznej (medycyna estetyczna gdańsk).

Jej początek datuje się na lata 70. XX wieku, jej twórcą jest endokrynolog Jean Jacques Legrand, to on istotnie w 1973 roku zainicjował tę nową kartę w historii tworząc w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W Polsce pojawiła się natychmiast po zamianie ustroju, razem z nastaniem kapitalizmu i ekonomii wolnorynkowej. Dzięki temu przy Polskim Towarzystwie Lekarskim pojawiła się Sekcja Medycyny Estetycznej. Była to pierwsza taka na naszej ziemi fundacja, która wspierała i propagowała medycynę estetyczną. Jednocześnie czyniła to w środowisku medycznym, ale także poza nim zataczając coraz szersze kręgi.

Wbrew przekór powszechnej opinii, iż jest to specjalizacja dermatologii, medycyna estetyczna nie posiada specjalizacji, co oznacza, że lekarzem medycyny estetycznej z z sukcesami może być lekarz innej dyscypliny, np. internista lub stomatolog. ażeby oczywiście dołączyć do takiego zacnego grona należy się stale dokształcać.

Obecnie w dowolnym większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk) znajdziemy fachowców medycyny estetycznej. Są już nawet mocno znane nazwiska na rynku, które cieszą się niemałą popularnością, co pozwala rozwijać się tej ciekawej branży jeszcze bardziej sprawnie. W przyszłości na pewno nie będzie gorzej (dodatkowe info).