To brzmi jak bajka. Jeden kawałeczek smakowitej czekolady dziennie, a cera nabiera blasku jak też młodego wyglądu. I to wszystko w 38 kcal. Nieprawdopodobne?
Zdrowa skóra w trzy tygodnie? Poznaj sekret naukowców z Cambridge!

Z upływem lat twoja skóra starzeje się a jej metabolizm spowalnia, tego procesu nie da się zatrzymać… Ale możesz go znacznie opóźnić i co więcej – zminimalizować jego konsekwencje.
Jak tego dokonać? Zacznij oddziaływać na kondycję skóry nie tylko od zewnątrz, lecz przede wszystkim od wewnątrz. Tylko wtedy na dłużej utrzymasz jej blask a także elastyczność. Wyłącznie od wewnątrz jesteś w stanie wywrzeć wpływ na metabolizm skóry oraz dzięki temu skutecznie obniżyć negatywny wpływ elementów wywołujących jej starzenie.
zabieg
Autor: Salon Urody Pasja
Źródło: Salon Urody Pasja

Spadek utlenowania tkanek a także spadek wydolności transportu tlenu w osoczu to zmiany powiązane ze starzeniem, jakie można szacować a także monitorować za pomocą biomarkerów cery – parametrów, jakie świadczą o poziomie przebiegających w skórze przemian metabolicznych, skutkujących pojawianiem się bruzd, przesuszeniem lub utratą elastyczności – . To biomarkery cery są dla nas podstawowym źródłem danych o zdrowiu skóry. Jednakże na metabolizm skóry i w efekcie poprawę jej biomarkerów możemy oddziaływać. W jaki sposób? Za pomocą polifenoli poprawiających m.in. funkcjonowanie naczyń włosowatych skóry a także antyoksydantów – naturalnych związków, które wspierają procesy przebiegające w organizmie, takie jak synteza elastyny w fibroblastach, co owocuje wygładzeniem zmarszczek, a również wzrostem gęstości i elastyczności skóry.

Naukowcy z Cambridge zgłębili arkana antyoksydantów i opracowali formułę, dzięki jakiej już w trzy tygodnie można wpłynąć na metabolizm swej skóry. Sporządzili Esthechoc – pierwszy w świecie nutrikosmetyk o tak silnym, dowiedzionym naukowo jak też przebadanym klinicznie wpływie na przemianę materii starzejącej się skóry.
Jak to możliwe? Esthechoc mieści działający przeciwzapalnie, wspomagający transport tlenu do tkanek najsilniejszy znany nauce antyoksydant – astaksantynę a także wzmacniające mikrokrążenie w skórze a także uelastyczniające naczynka włosowate epikatechiny polifenolowe kakao.

Kolejnym zabiegiem służącym urodzie może być laser na rozstępy – sprawdź więcej. Szpetne rozstępy już nie muszą towarzyszyć Ci do końca twojego życia. Dzięki wielkiemu postępowi technologicznemu, można z łatwością pozbyć się ich za pomocą zabiegów laserowych w salonach piękności na terytorium całej Polski.