Panie w pogoni za urodą będą w stanie poświęcić bardzo dużo. I , bo piękno niestety jest kosztowne, i czasu, i niekiedy także zdrowia. Pragnienia o byciu pięknym czasami przyćmiewają zdrowy rozsądek. Na przestrzeni dziejów było mnóstwo kontrowersyjnych metod, które nie tylko nie pomagały, ale wręcz mogły zaszkodzić. Na szczęście obecnie większość z nich jest już historią, a współczesne metody dbania o urodę nie tylko są bardziej bezpieczne, ale jednocześnie bardzo skuteczne.

gabinet kosmetyczny
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
O tym, jak pozmieniało się to wszystko na przestrzeni lat widać doskonale na przykładzie depilacji. Pierwsze metody eliminacji włosów z nóg polegały na ich goleniu lub wyrywaniu. Może tak niebezpieczne to nie było, lecz na pewno mało przyjemne, a poza tym dawało jedynie krótkotrwały efekt. Obecnie zaprzęga się do tego nowoczesną, zaawansowaną technikę. I w ten sposób depilacja laserowa Wrocław wykorzystuje światło lasera o odpowiednio dobranych parametrach do niszczenia cebulek włosów, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością .

Ogromny postęp nastąpił również jeśli chodzi o pozbywanie się kłopotów ze skórą. Blizny, przebarwienia czy rozstępy to pojawiające się najczęściej defekty skórne, dzisiaj są już dość skuteczne metody pozwalające dać sobie z nimi radę. Tu także bardzo często wykorzystuje się lasery kosmetyczne, przy ich pomocy można sobie dawać radę z większością poważniejszych przypadków. Ich promień jest skupiany w odpowiednim miejscu skóry, stymulując ją do działania i poprawiając stan. http://dermamed.com.pl/epilacja/

Na bardzo podobnej zasadzie jest wykonywane usuwanie rozstępów (bardzo skuteczne) tą metodą, choć akurat tę dolegliwość można także leczyć kilkoma innymi sposobami. Ogromnie skuteczne są na przykład peelingi chemiczne, które polegają na usunięciu górnej części naskórka w celu poprawy działania odpowiednich środków. Dość często stosowana jest także mikrodermabrazja, z tym że taka metoda jest skuteczna tylko w przypadku rozstępów które są młodsze niż kilka miesięcy. Często wykorzystuje się kilka metod używanych równocześnie, daje to doskonałe efekty.