Współczesna moda na proste włosy powoduje, iż wiele osób nabywa prostownice do włosów, które pozwalają na samodzielne i codzienne modelowanie fryzury w domowym zaciszu. Przy wyborze prostownicy należy jednak przeanalizować czy nie pogorszy stanu ona zbytnio włosów.

Powłoka prostownicy powinna ustrzec nasze włosy przed wysoką temperaturą. Gatunek powłoki prostownic dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Zła jakość prostownicy może nie tylkobyć powodem uszkodzenia struktury naszych włosów, ale i uniemożliwić efektywne prostowanie. Gdy włosy mają podatność do falowania, lakier do włosów po prostowaniu może pełnić funkcję utrwalacza. Lakier do włosów powinien być rozprowadzony równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie zlepiły.Istotna jest także suszarka do włosów.

Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający. pianki do włosów nie obciążająwłosów, pozwalając na zachowanie sprężystości włosa. Żel często pozwala na stylizację i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich fryzur. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt szybko, pozwalając na układanie wymyślnych fryzur. Na rynku spotykane są również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Ponadto stosowanie specjalistycznych odżywek i szamponów regenerujących przyczyni się do tego, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą silne i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające grubość włosa.

Używając suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować lekko falujące i przed chwiląumyte włosy. Taki sposób układania włosów nie musi być jednak koniecznie efektywny. Z drugiej strony należy pamiętać, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym mocniejszego utrwalacza trzeba rozprowadzić na włosy. Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdywłosy (co to jest brylantyna)rugi dzień zazwyczaj rezultatu już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne stosowanie farby do włosów goldwell może skutkować tym, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją urodę, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy wwłosy (poznaj więcej) należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały skutek, ale zaliczane są do specjalistycznych kosmetyków fryzjerskich. Czasami warto dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej predyspozycji.