Problem poruszony w tytule wpisu ma jedną prawidłową odpowiedź – portfolio jest fundamentalne dla modelki. To odpowiedni album, w którym zbiera się zdjęcia z modelką, zrobione przez różnorakich fotografów.

aparat fotografa

Niegdyś był tworzony on w formie papierowej, aktualnie w modzie są cyfrowe portfolia. Taka nowoczesna fotografia modelek posiada dużo zalet. Głównie dlatego, że taki katalog jest szybko dostępny dla wszystkich internautów, w tym także dla firm fotograficznych. Są w Internecie specjalne strony, na których da się wykreować swój profil i wrzucać fotki, szeregować je tematycznie, a internauci mogą wyrażać swe opinie. Taką drogą aspirująca początkująca modelka może oczarować internautów i otrzymać cenny kontrakt z prestiżową agencją. A dodatkowo nie tylko wygląd modelki może tu zdobyć poklask, a też zdolności fotografa.

Można pokusić się o stwierdzenie, że w drodze do sukcesu modelki lwią część pracy ma kompetentny fotograf. W jego gestii leży sporo istotnych kwestii. Porządny fotograf musi mieć wyobraźnię, by stworzyć ciekawą konwencję fotografii, wybrać rekwizyty i scenerię. Powinien również doradzić w sprawie ubrania modelki oraz pasującego do całości makijażu, który uwypukli urodę fotografowanej. Musi pracować porządnym sprzętem, i mowa tu nie tylko o aparacie fotograficznym.

fotografia modelek
Źródło: flickr.com

Ważne jest prawidłowe oświetlenie sceny. Wniosek z tego taki, że początkująca modelka powinna poszukać sprawnego fotografa, który odpłatnie lub bezpłatnie (pragnąc w zamian jedynie deklaracji autorstwa w katalogach) zrobi porządne fotki, które zaprowadzą do prestiżowych agencji w kraju. A namierzyć speca należy przez sieć. Jeżeli żyjesz w stolicy, można do Google wklepać frazę np.: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, bądź po prostu poszukać ofert na portalach fotograficznych.

Relacja między fotografowaną a wykonawcą jest tak obopólna, że raczej nie będzie wiele zachodu ze odszukaniem dobrej oferty.

Źródło: fphoto.pl