Dzisiejszy świat nie jest nazbyt łatwy dla pań. Wymaga on bowiem, żeby sprawy załatwiała ona z gracja oraz elegancko ubrana, posiadała talię osy, a do tego piękną, prawie niemowlęcą cerę w wieku 40, a nawet więcej lat. Codzienne kremy, różne nowoczesne mikstury, mimo cudownych receptur, nie mogą niestety zapewnić takich rezultatów, których się oczekuje. Nie dziwi więc fakt, iż wciąż większą popularnością cieszy się botox.

medycyna estetyczna
Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Wstrzykiwanie botoksu da niesamowicie szybki rezultat, lecz niestety musimy się od czasu do czasu liczyć z możliwością powikłań. Co należy wiedzieć zanim podejmiemy taki krok? Botoks to tak naprawdę jedna z bardzo silnych naturalnych trucizn, która jednak w bardzo małych ilościach może być wykorzystana w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej, na przykład botox. Wstrzykiwanie botoksu wygładza lecz nie usuwa, istniejące zmarszczki mimiczne, i to w mało inwazyjny sposób. Pomaga w związku z tym w wygładzeniu zmarszczek na czole lub też zmarszczkę lwią między brwiami.

Od pewnego czasu jest ta metoda coraz częściej używana do uniesienia opadających kącików ust, czyli tak zwanych zmarszczek palacza ponad górną wargą. Całkowitą nowością jest stosowanie toksyny botulinowej w niwelowaniu zmarszczek w okolicach szyi oraz na dekolcie. Botoks, jaki podaje się w okolicach zmarszczki zablokowuje w odpowiedni sposób przechodzenie impulsów nerwowych, jakie powodują skurcze mięśni twarzy odpowiedzialnych za jej powstanie. Powoduje to działania paraliżujące mięśnie, które w określonym obszarze twarzy utraciły zdolność kurczenia się, a przez to właśnie skóra przestaje się marszczyć, w związku z tym rozluźnia się. Dla poszukujących danych – wpis.

zmarszczki
Źródło: pixabay
Zmarszczki w ten sposób się nie pogłębiają. Unieruchomione są jedynie małe fragmenty skóry, więc reszta mięśni jest w stanie działać w normalny sposób, natomiast twarz nie wygląda nienaturalnie. Zaraz jednak po zabiegu skóra często jest w jakimś stopniu podrażniona, a nawet może pojawić się niewielki siniak, jednakże te objawy trwają nie aż tak długo i szybko skóra powraca do normy – wrocławski instytut dermamed. Rezultat kosmetyczny używania botoksu jest widoczny po trzech-czterech dniach, zaś polepszonym wyglądem możemy cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Należy także dodać, iż dosyć powszechny jest także laser frakcyjny, daje on też ciekawe efekty.