Jakimi właściwościami wyróżnia się autentyczny fan muzyki? Tak, muzyki, nie żadnego konkretnego jej rodzaju, taki, który stara się być ciągle otwarty na nowe trendy i zagarniać ze świata muzyki jak najwięcej. Czy powinien zaopatrywać się wiele płyt, wyjeżdżać na występy, zapisywać się na koncerty? Tak, to całość, lecz co jeszcze.Wiadomo, że autentyczny meloman nie ucieszy się piracką wydaniem płyty. Co prawda, nie musi w tych czasach już nabywać płyt CD, ponieważ rządzą pliki mp3, jednak za taki plik warto płacić.

koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/

Z drugiej strony, właśnie po tym, z jakiego nośnika korzysta użytkownik można wywnioskować, ile znaczy dla niego muzyka. Czy ma w swej kolekcji płyty CD, a zbiór ta ciągle się rozbudowuje, czy może kolekcjonuje płyty winylowe? A może po prostu podoba mu się określony utwór, ale zamiast zakupić całą płytę zakupi sobie plik mp3? Patrząc na to uczciwie, to autentyczny wielbiciel muzyki postara się bardziej, może nie będzie nabywał nie wiadomo, jak wielu płyt, ale od czasu do czasu poświęci własne pieniądze na tradycyjny nośnik.

Nie będzie mu również szkoda wybrać się na koncert swojej ulubionej grupy, choć jak wiadomo bez liku koncertów to ogromny ekspens. Nie będzie żałował pieniędzy na biżuterie rockową, metalową czy rapową (wybór breloków muzycznych), przeznaczy ostatnie fundusze na super brelok rockowy, metalowy czy rapowy. Nie pogardzi także fanklubem i jego członkami, będzie się z nimi spotykał na różnego rodzaju zlotach, gdzie fani w chustach rockowych, metalowych czy rapowych (zjawiskowe chusty muzyczne) będą uzupełniani przez fanów w czapkach rapowych, rockowych czy metalowych. Ogół uzależnione jest od tego, jaki to będzie zgromadzenie, jednak trzeba wspomnieć, iż każdy z nich rządzi się swoja specyfiką.

Ale tak ciągnąc dalej w temat zastanawia jedna rzecz: czy na pewno są jeszcze tacy fani? Czy żyjąc w świecie, gdzie wszystko jest osiągalne online, nie liczy się posiadanie a osiągalność należy się starać, aby wydać ostatnie środki finansowe na koncert lub płytę? Racjonalne pytanie, na które trudno dać odpowiedzi, jednakże przeglądając ilość sprzedanych płyt widać, iż z każdym rokiem zniża się liczba chętnych, żeby utrzymać tę wspaniałą tradycję kolekcjonowania tradycyjnych nośników.