Każda kobieta życzy sobie, żeby ciągle w jej bieliźniarkach pojawiały się nowe ciuszki. Faceci takiego problemu raczej nie mają, ale raz na jakiś czas również i oni muszą odświeżyć swoją garderobę. Zbliżająca się zimowa pora jest wspaniałą okazją, aby wybrać się do salonów odzieżowych. Oprócz zakupu typowo zimowych akcesoriów, czyli: nakryć głowy, chust, mufek czy kozaków, prawdziwa dama nie zawaha się wydać pieniędzy na solidne, ciepłe i przede wszystkim modne, kurtki puchowe.

kurtka zimowa
Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród proponowanych w sprzedaży ubrań: ekologicznych i naturalnych futerek, filcowych prochowców, baranich kożuchów, to kurtki puchowe stanowią chyba grupę najbardziej wartą rekomendacji. Są idealne na duże mrozy i styczniowe bądź lutowe dni, kiedy wiatr jest w stanie wiać z prawdziwie zawrotną prędkością i mocą. W opozycji do futer, są lekkie i wykonane z niełatwo przemakalnego materiału, a w przeciwieństwie do zimowych peleryn, łatwiej jest dobrać do nich ozdoby, chociażby torby.
Kurtki puchowe mają jednak i swoje wady. Zajmują sporo przestrzeni w szafie i w sezonie letnim będą przeszkadzać w wyciąganiu wieszaków z gustownymi sukienkami lub kusymi spódniczkami. Jak sama nazwa mówi, kurtki te są wypchane pierzem, najczęściej gęsim, zatem uczuleniowcy dwukrotnie się zastanowią, zanim je zakupią. Dodatkowo wymagają one czyszczenia w pralni, a te zwykłe, ortalionowe, można w najgorszym razie prać w domowej pralce. Wreszcie kurtki puchowe posiadają jeszcze jeden minus. Nawet po jednym sezonie na rękawach lub kołnierzu mogą pojawiać się pojedyncze piórka, które przebiły materiał lub szycie.
Byłby w błędzie ten, kto by sądził, że kurtki puchowe wkładają Eskimosi lub mieszkańcy dalekiej Syberii; są one przecież masowo używane w naszych szerokościach geograficznych. Oczywiście nie włoży ich biznesmen spieszący na ważne spotkanie z zagranicznymi inwestorami. W takich przypadkach należy przecież wyglądać kompetentnie. Sprawa ma się zupełnie inaczej w przypadku wypadu w Tatry albo chociażby wieczornego grudniowego spaceru, kiedy solidne okrycie jest na wagę złota (wybierz kurtki puchowe marki czy inaczej, kurtki puchowe już kilka lat temu zadomowiły się w naszych meblach. Czy jesteś kapitalistką światowej sławy i klasy lub – zweryfikuj te opinie – gotującą obiady gospodynią, zawsze znajdziesz okazję, by ją założyć. Na szczęście wyjście z mody raczej im nie zagraża i raz wydane banknoty będą korzystną inwestycją na lata.