Odżywka to pewne korzyści dla włosów, to jakby krem dla skóry. Ochrania je, pielęgnuje, dodaje świeżości. By jednak działała jak najlepiej trzeba wiedzieć jaką wybrać oraz w jaki sposób ją stosować.

Biovax odżywka (bishop.pl/) to jeden z liderów niezawodnych oraz ważnych kosmetyków, który warto mieć w swojej łazience. To dobry kosmetyk ( www.perfumeriaprestige.pl/ ) dla każdej osoby, gdyż nie jest ważne czy mamy świetnie odżywione włosy a może bardziej suche i zniszczone farbowaniem, jest on bardzo dobry dla wszystkich. Przed użyciem odżywki warto pamiętać o paru zasadach. Na pewno nie można aplikować zbytnio wielkiej ilości kosmetyku, a ma to zastosowanie do normalnych preparatów, jak i takich profesjonalnych jak Biovax maska do włosów.
koloryzacja
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Zbyt duża ilość odżywki będzie obciążał włosy, utrudni także spłukanie. Kosmetyk nie może wyciekać z dłoni. Najkorzystniej, aby dać włosy do przodu, gdyż wtedy prościej będziemy mogli nakładać odzywkę (polecamy ciśnieniomierz geratherm). To umożliwia stopniowe nakładanie odżywki na całą długość włosów. Najbardziej znaczną ilość odżywki nakłada się na zniszczone partie włosów. Nie warto wcierać odżywkę w skórę głowy, bo wywoła to podrażnienie oraz łupież.

Sprawdź

Szlafroki hotelowe
Autor: nerissa’s ring
Źródło: http://www.flickr.com

okulary i książka
Źródło: flickr.com
Do wcierania powinniśmy używać innych preparatów. Powinniśmy również uważać, aby odżywka nie miała kontaktu ze skórą twarzy, bo wpłynie to na pojawienie się reakcji alergicznych oraz trądziku. Warto ją spłukać ją zawsze do tyłu, w kierunku pleców.

Polecamy stronę

Takie rady warto zapamiętać, gdyż nasze włosy będą w takiej sytuacji w lepszym stanie, tak więc i my będziemy mieć bardziej korzystne samopoczucie. To bardzo ważne, aby spróbować także pozostałych preparatów, takich jak odżywka bez spłukiwania.