Do wytwarzania włókna bambusowego używa się bambusu. Roślina jest niezwykle wydajna, ponieważ wzrasta nadzwyczajnie szybko (przyrost wynosi nawet 1 metr w ciągu jednego dnia), niezależnie od tego w jakiej glebie się znajduje. Wskazuje to również, że nie wymaga sztucznego nawożenia w celu udynamicznienia tego procesu i jest stosunkowo tani.

Pozyskiwanie włókna staje się więc bezpieczne dla środowiska i ekologiczne. Niejeden producent skarpet wykorzystał pozytywne właściwości tego tworzywa, dlatego też coraz bardziej popularne stają się skarpety stopki bambusowe. Bambus jest silną konkurencją dla bawełny!Włókna, z których wytwarza się skarpety bambusowe są nadzwyczaj dokładnie wybierane, dlatego też tkanina (zobacz tkaniny futerkowe sztuczne) jest niezwykle przyjazna w dotyku i delikatna. Nie można również nie wspomnieć, że wykonywane z niej części garderoby są gładkie i miękkie.
Autor: Materiały prasowe

Warto nie zapominać o tym, że skarpety bambusowe posiadają także właściwości bakteriobójcze. Utrzymują się one przez długi okres, nawet do 50. prania. Skarpety przepuszczają powietrze, dzięki czemu stopy są ciągle wentylowane, co zapewnia nieopisany komfort przemęczonym nogom. Producenci skarpet informują, że wilgoć jest wchłaniana i szybko odparowuje w przeciwieństwie do bawełny, w której wilgoć utrzymuje się i sprawia, że ubrania szybko stają się mokre oraz nieprzyjemnie ciężkie. Temperatura wewnątrz skarpety jest regulowana. W trakcie letnich, gorących miesięcy włókno jest o kilka stopni zimniejsze od panującej temperatury powietrza. Skarpety męskie i damskie wyprodukowane z tego materiału mają właściwości antyzapachowe, dlatego nawet po wielu godzinach spędzonych w obuwiu, niemiły zapach przestaje być problemem. Zapewnia to nie tylko ukojenie stopom, ale także niesie ze sobą komfort psychiczny. Skarpety bambusowe po praniu niezwykle szybko schną, co jest ich dodatkową zaletą. Nie tracą również swoich właściwości. Włókno bambusowe nie wydziela zapachu, dlatego w trakcie używania skarpet bambusowych nie spotkamy ze sztucznym zapachem materiału, który może być uważany za nieprzyjemny. Skarpety i bielizna (sklep z tanią bielizną) z włókna bambusowego będą również doskonałym zakupem dla osób, które biegają, gdyż szybkie wchłanianie i parowanie wilgoci jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport, ponieważ pot bez problemu uchodzi z ciała, co zmniejsza ryzyko przeziębień.

Czy naprawdę warto kupować skarpety bambusowe? Bez wątpliwości tak. Skarpety męskie i damskie to idealny podarek dla osób, dla których najważniejsza jest wygoda. Każdy producent skarpet poleca je także dla osób, które stykają się z problemem wrażliwych stóp. Ceny takiego produktu nie są wygórowane (skarpety można kupić już za cenę nawet 10 złotych), a pozytywne właściwości materiału sprawią, że skarpety bambusowe zapewnią ulgę i wrażenie komfortu, jakiego nie zapewni żadna inna tkanina.