Ostatnimi czasy bardzo modne są zakupy w second handach. Sklepy z odzieżą używaną stały się pewnego typu alternatywą dla sieciówek. Odzież na wagę, to oryginalne rzeczy za nieduże pieniądze. Oczywiście trzeba się tym ubraniom porządnie przyjrzeć, bo mogą być jakoś uszkodzone. Jednak często nawet wraz z naprawieniem kwota za takie ubranie okaże się o niebo niższa niż w momencie robienia zakupów w zwykłym sklepie.

Osoby, które potrafią poszukiwać wśród wielu ubrań mogą wynaleźć wspaniałe ubrania. Wiele kobiet od stóp do głów potrafi ubrać się w lumpeksie i to tak, że wiele ludzi zachodzi w głowę ile ta osoba wydaje na ciuchy. Ale żeby nauczyć się tej zdolności, trzeba chodzić regularnie do second hand’ów, by móc wyszperać parę naprawdę porządnych ubrań.

Hurtownie odzieży używanej pojawiają się jak grzyby po deszczu

ciuchy damskie
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Na ulicach widzimy szyldy, dziś kilogram odzieży tylko 30 złotych, lub wielka wyprzedaż, cały towar 50%taniej. Miejsca z odzieżą używaną są bardzo popularne, a owy hurt pozwala ubrać się za rzeczywiście małe pieniądze. Wystarczy jedynie dobrze się rozejrzeć. Co znaczy mniej więcej tyle, że na sto procent trzeba w lumpeksie pobyć dłużej niż w markowym sklepie. W sklepach z odzieżą z drugiej ręki trzeba wszystkiego dokładnie się przyjrzeć. Sporo osób wchodzi i po minucie wychodzi, bo są przytłoczeni faktem, że będą musiały się przekopywać przez tak wielką ilość ubrań. Natomiast osoby, które posiadają czas i ochotę mogą wyszukać ciuchy w świetnym stanie i to z metkami od światowych domów mody.

Kiedy mieszkamy w większym mieście możemy iść do kilku lumpeksów i przekonać się, do których rzeczywiście powinniśmy zachodzić. Sporo ludzi chce zainwestować w second hand i niestety towar pozostawia wiele do życzenia. Dlatego rzeczywiście warto poszperać po kilku hurtowniach z tego typu asortymentem, a później chodzić tylko do kilku wybranych by marnować dnia, na miejsca, gdzie nic specjalnego dla siebie nie znajdziemy (rekomendujemy – hurtownia z odzieżą używaną). Obojętnie jest to, do którego sklepu z odzieżą używaną trafimy musimy mieć, co najmniej godzinę na to, by, pobieżnie przejrzeć to, co zostało przywiezione do takiego sklepu.