Reklamy telewizyjne co rusz promują różnorakie preparaty do włosów i kosmetyki. Przeważnie będą to różnego rodzaju szampony, przeciw powstawaniu łupieżu, wypadaniu włosów czy siwieniu, ale dużo też widać różnego rodzaju kosmetyków koloryzujących. Nie ma się jednak czemu dziwić, bo konkurencja w tym obszarze rzeczywiście jest spora, a jeszcze większy będzie światowy tort do dzielenia.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów to jedne z najczęściej kupowanych środków do pielęgnacji ciała, corocznie klienci przeznaczają na nie miliardy euro czy dolarów. Biorąc więc pod uwagę skalę tych zakupów, to wydanie nawet kilkudziesięciu tysięcy na reklamę w telewizji zapewne się zwróci, jeżeli wielkość sprzedaży danego lakieru do farbowania czy szamponu wzrośnie po tym parę razy. I faktycznie na zdecydowanej większości sklepowych półek znajdują się szampony najczęściej reklamowanych marek, zostaje jedynie zapytać, czy przez to są one najlepsze. I niestety odpowiedź tu rozczaruje, bo owszem, często są one dobre jakościowo, to jednak dużo korzystniej wypadają pod tym względem profesjonalne kosmetyki do włosów, dostępne w aptekach i sklepach z artykułami fryzjerskimi – zobacz .

Wielu konsumentów dostrzega jednak, że kupując reklamowane kosmetyki w dużej mierze będzie się płacić za ich reklamę i promocję. Natomiast produkty, jakie są na przykład do znalezienia w dobrych aptekach są nieporównywalnej jakości, a ich cena niekiedy niewiele się różni od tych znanych z ekranów telewizora. Zresztą z jakiegoś powodu te kosmetyki są właśnie sprzedawane w specjalistycznych placówkach, gdzie klienci dostaną jeszcze odpowiednią wiedzę na ich temat od doświadczonego pracownika. Kosmetyki profesjonalne często zawierają w sobie najnowsze lecznicze i odżywcze związki, przez co ich skuteczność rzeczywiście jest duża. Wiele z nich jest mocno specjalistyczna, gdyż innego składu będą wymagać cienkie włosy zniszczone farbowaniem, a innego włosy bardzo przetłuszczające się. Tak więc jeżeli chce dać swoim włosom rzeczywiście wysoką jakość, to najlepiej po zakup kosmetyków do nich wybrać się do apteki lub sklepu fryzjerskiego.