Najważniejszym zadaniem takiej chirurgii wad wzroku jest tego rodzaju zagwarantowanie stanu wzroku, aby pacjent mógł funkcjonować bez okularów oraz soczewek kontaktowych. Laserowa korekcja wad wzroku jest uznawana za bardzo bezpieczną, tak więc gwarantuje trwałą korekcję wad wzroku.

więcej
Autor: Office Euro RSCG Sensors
Źródło: Office Euro RSCG Sensors

Korekcja astygmatyzmu to zabieg bezbolesny oraz krótki. Do jego przeprowadzenia stosuje się tak zwany laser excimerowy. To za jego sprawą realna jest korekta wzroku, a dokładnie krzywizny rogówki. Podczas tego pełnego procesu pojawia się komputerowa kontrola, tak więc nie musimy się obawiać, że coś się stanie i zabieg nie będzie udany.

Wiązka promieniowania ultrafioletowego przerywa połączenia między molekułami w tkance, likwiduje nieduże warstwy rogówki. W czasie zabiegu laser oddziałuje na bardziej głębokie warstwy rogówki zmieniając jej kształt i także zmieniają jej moc optyczną. Procesowi gojenia pomaga włożenie opatrunkowej soczewki kontaktowej, a jak laserowa korekcja wzroku (zobacz salon optyczny sopot) rekonwalescencja nie trwa jakoś długo, lecz jak najbardziej musimy poczekać odpowiedni czas, aby oko wróciło do sprawności. Faktycznie powinniśmy troszkę poczekać, żeby móc cieszyć się najlepszym wzrokiem.

Całe szczęście tego typu zabieg nie jest bardzo bolesny oraz trudny. Jest bardzo nowoczesny, tak więc coraz więcej osób z niego korzysta i naprawdę go chwali i poleca. Wzrok jest obowiązkowy, ażeby móc korzystać z życia, jak natomiast zjawiają się kłopoty to markotniejemy, odczuwamy, iż coś straciliśmy, iż nie korzystamy w pełni z życia. Warto wtedy poddać się takiemu zabiegowi, żeby odzyskać radość życia.