Odzież wojskowa ma nie tylko odpowiednio wyglądać, lecz w szczególności spełniać wiele bardzo znaczących funkcji praktycznych. Przede wszystkim jest stosowana do kamuflażu (ma chronić nas przed wzrokiem przeciwnika). Dobór właściwej odzieży kamuflażowej jest również przedmiotem wielu dyskusji dla osób, które lubią wszelkiego typu gry militarne. Warto zatem dowiedzieć się, jakie barwy i wzory idealnie posłużą nam do kamuflażu i umożliwią dobrać najlepszą odzież wojskową.

buty wojskowe
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważnym zadaniem w kwestii ubrań wojskowych, jest umożliwienie nam wtopienia się w tło. Jest to możliwe dzięki ubraniom z materiałów o takiej barwie, która będzie odpowiadać palecie barw w danej przestrzeni, w której będziemy działać. Zwykle są to ubrania w odcieniach oliwkowych, jak również khaki. Stosowane są przez liczne armie praktycznie już od I Wojny Światowej. Czasami również zdarzają się komplety mundurowe o szarym odcieniu, granatowym czy nawet czarnym.

Odczuwasz, że ten post był interesujący, ale chcesz więcej wiadomości. Nie zwlekaj – najedź na podany link i kliknij po źródło (https://www.bizuteriaperlei.pl/kategoria/kolczyki-kola).

Są one jednak najczęściej wykorzystywane przez policję oraz oddziały specjalne, jakie nie muszą wykorzystywać kamuflażu w warunkach „przyrodniczych”.

Dzisiaj znacznie częściej jednak zakłada się stroje, które nie posiadają jednolitej barwy, a raczej wykorzystują 3-4 kolory najbardziej odwzorowujące barwy otoczenia. Stąd też są bardzo modne spodnie moro, kurtki oraz nakrycia głowy.

odzież militarna
Źródło: http://www.sxc.hu/
Ubrania wojskowe to jednak nie tylko odpowiedni wybór barw. Bardzo istotna w tej sytuacji bywa także jakość ubrań, która w niejednej sytuacji może mieć najważniejsze znaczenie. Niezwykle istotny jest dobór wytrzymałych i idealnych jakościowo ubrań, które ochronią nas nie tylko przed wzrokiem przeciwnika, ale przede wszystkim przed rozmaitymi niebezpiecznymi sytuacjami. Odzież tego rodzaju powinna być zatem odporna między innymi na wilgoć.

Materiały zastosowane do jej wyprodukowania powinny być bardzo odporne na różnego typu zniszczenia. Powinna także doskonale ochraniać nas przed chłodem, a także wysokimi temperaturami. Należy również mieć na uwadze to, by w ubraniach czuć się przede wszystkim swobodnie i wygodnie. Nierzadko trzeba chodzić w nich sporo godzin, w związku z tym bardzo ważne jest, żeby były one komfortowe i przyjemne dla ciała. Tak dobrana odzież militarna bez wątpienia będzie nam perfekcyjnie służyć.