Medycyna estetyczna jest innowacyjną gałęzią medycyny, zajmującą się dbaniem o krasę. Gwarantuje ona szeroki zakres strategii korygowania urody oraz niwelowania symptomów starzenia się. Medycyna estetyczna powiązana z najnowocześniejszą kosmetologią daje możność obszernej profilaktyki przeciwstarzeniowej oraz wielu terapii korygujących wygląd oraz samopoczucie.

Zabieg kosmetyczny
Autor: Dreamstine
Źródło: Dreamstine
Wskutek zaawansowanych technologii, rozległej wiedzy na temat postępowania starzenia się skóry, medyk w gabinecie medycyny estetycznej jest w stanie wstrzymać czas, a wręcz cofnąć wskazówki zegara biologicznego. Dermatologia estetyczna (np. pełna treść) to pewnego rodzaju pomost pomiędzy zabiegami u kosmetyczki a chirurgią plastyczną, proponuje starania mniej inwazyjne niż chirurgia, lecz o nadzwyczaj dużej efektywności. Starania medycyny estetycznej przynoszą szybkie efekty a zarazem są całkowicie bezpiecznymi. Przeznaczone są w takim samym stopniu dla kobiet jak też dla panów.

Zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej są to najczęściej: bezoperacyjny lifting PDO, bezoperacyjny lifting Silhouette, bezoperacyjny lifting powiek, botox, chirurgia laserem, dermamelan, epilacja laserowa, elektrostymulacja, fotoodmładzanie, intraceuticals oraz korekta zmarszczek. Metod na epilację jest współcześnie sporo. Sprawdzoną już metodą będzie elektroepilacja, to znaczy epilacja igłowa. To jedyna poświadczona naukowo i doceniona w całym świecie metoda trwałego likwidowania zbytecznego owłosienia.

Natomiast termoliza, blend, elektroliza są to trzy sposoby usuwania włosków, które są przez wieloletnie doświadczenia poświadczone jako strategie trwałe a także efektywne. Polegają na umieszczeniu w mieszku włosa małej sondy, ( grubości dopasowanej do grubości włosa) ze stali chirurgicznej, przez jaką przepływa prąd. Wywołuje to trwałe uszkodzenie cebulki włoska, w efekcie czego włosy przestają rosnąć. Odpowiednio zrealizowany zabieg nie pozostawia trwałych śladów na powierzchni skóry.

Medycyna estetyczna czasem kojarzona bywa z próżnością. Nie jest to tymczasem cała prawda. Metody tej dziedziny medycznej w wielu sytuacjach mogą przysporzyć się do poprawy samopoczucia, więc i jakości egzystencji. Nie czekaj, już czas poskromić czas!