Gładka skóra na zawsze? Wiele pań o niej myśli! Nowoczesne preparaty, jak kremy do depilacji czy woski oraz depilatory nowej generacji potrafią na dłużej zagwarantować efekt jedwabiście gładkiej skóry tak miłej w dotyku jak tuż po usunięciu włosów, ale jedynie depilacja laserowa potrafi usunąć zbędne włosy na stałe. Czy warto decydować się na serię zabiegów?

depilacja laserowa nóg
Autor: Elite
Źródło: Elite
W celu poddania się depilacji laserowej należy umówić się do gabinetu medycyny estetycznej czy też do kosmetyczki, która ma stosowny laser i umiejętności a także doświadczenie. Jeżeli mieszkamy w mniejszym mieście, wybierzmy jakiś gabinet raczej w większym mieście. Gabinetu możemy poszukać sugerując się dobrymi opiniami i wpisując „depilacja (depilacja woskiem w centrum Warszawy) laserowa Warszawa”. Ten typ zabiegu kosmetycznego powinien być przeprowadzony przez profesjonalistę. Osoby, jakie sądzą, że pojedyncza wizyta wystarczy, niestety się mylą. Laser wypuszcza wiązkę światła, która przenika do płytkich warstw skóry.

Poznaj dodatkowe informacje: .

Ten rodzaj ciepła niszczy cebulki włosa, powoduje, że są słabsze i prowadzi do całkowitego zaniku. Depilacja laserowa działa w ten sam sposób u wszystkich, jednak kobiety o ciemniejszej pigmentacji włosów i skóry oraz o mocniejszej budowie włosów maja tendencje do lepszych efektów zabiegu. Na określonej partii ciała zabieg należy powtórzyć kilka razy, bowiem włosy nie rosną równo, a wiązka najlepiej działa na włosy w momencie wzrostu. Depilacja laserowa jest zabiegiem trwałym, choć po zakończonym cyklu zabiegów należy raz na rok powtarzać depilację (aby utrwalić efekty). Dlatego też lepiej znaleźć dobry salon polecony przez znajomych cy rodzinę lub znaleziony przez „depilacja laserowa Warszawa” i wykonać w nim wszystkie zabiegi. Jak widać w ten sposób mnożą się koszt tego zabiegu.

Oczywiście szalenie wygodne jest to, że nie musimy usuwać włosów mechanicznie. Zwłaszcza w sezonie letnim, gdy chętniej pokazujemy nogi czy zakładamy bikini. Moc, jaką emituje laser, nie jest szkodliwa dla ludzi, nie wnika również w głębsze partie skóry, a co za tym idzie nie powoduje żadnych uszkodzeń, ponieważ wiązka laserowa działa tylko powierzchniowo. Niektóre kobiety odczuwają pewien dyskomfort czy szczypanie podczas zabiegu, ale taki rodzaju dolegliwości to kwestia osobista. Po depilacji laserowej nie powinno się stosować żadnych środków podrażniających skórę. depilacja – sprawdź tu