Gry to były jedne z pierwszych programów, które napisane zostały na sprzęt komputerowy, i po dziś dzień stanową bardzo istotną część tego tynku. Można wręcz stwierdzić, że to one właśnie napędzają rozwój sprzętu, bowiem obecne produkcje wymagają coraz wydajniejszych podzespołów i parametrów. A do dyspozycji jest ich naprawdę sporo, niektóre tytułów przez lata się stały wręcz legendami i każda następna odsłona budzi bardzo duże emocje wśród graczy.

Tak jest na przykład w przypadku diablo 3 – , kolejnej wersji bardzo popularnej gry akcji, jakiej pierwsza część została wypuszczona przed dwoma dekadami. Oczywiście najnowsze Diablo zachwyca swoją grafiką, jaka jest na bardzo wysokim poziomie, ale klimat i grywalność gry pozostały niezmienione. Tak samo długą historię ma również Europa universalis 4, ona również przez minione lata lat zyskała wierne grono miłośników, którzy z ekscytacją sięgają po następne jej części. Najnowsza także będzie stała na wysokim poziomie, zmieniona została bowiem nie tylko sama szata graficzna, lecz również bardzo duży nacisk położony został na rozbudowanie funkcji i możliwości, jakie dostępne będą dla graczy.

tableau - ubrania
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle ważne miejsce na rynku gier mają strzelanki. Już produkcje sprzed dwudziestu lat, na przykład Quake czy Duke Nuken posiadały możliwość gry wieloosobowej, aktualnie możliwości te przez internet są bez porównania większe. Jeśli chodzi o Battlefield 4 gra rozgrywa się na wielkich mapach, a gracze mogą nawet korzystać z pojazdów – . Dzięki temu rozgrywki trwają czasami nawet parę godzin, co daje graczom wiele radości z grania. Z kolei Counter Strike Global Offensive nastawione będzie na grę drużynową. Gracze wcielają się w złych terrorystów albo komandosów, a ich zadaniem jest eliminacja przeciwników.

Ten właśnie tytuł to również kolejna odsłona tej kultowej serii, zastosowano w nim ten sam pomysł na rozgrywkę, ale uzupełniony o kilka nowych broni i map. Ogromną zaletą gier tej rodziny jest możliwość gry przez sieć, dzięki czemu można się świetnie bawić z graczami z całego świata.