Medycyna estetyczna to teraz najprędzej polepszająca się dziedzina medycyny. Jest polem medycyny oddaną całkiem i jedynie ulepszeniu wyglądu, i opóźnienia następstw starzenia. Medycyna estetyczna wykorzystuje całościowo mądrość z obszaru wielu specjalizacji. Medycy korzystają z technik zabiegowych niewiele inwazyjnych posługując się wyłącznie lekarstwami, urządzeniami i trybami zatwierdzonymi przez lekarskie towarzystwa naukowe.

chirurgia estetyczna
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
Podmiotem medycyny estetycznej jest zdrowy człowiek, oczekujący w dalszym ciągu podtrzymać świetną formę fizyczną i mentalną. Specjalistyczna wiedza, doświadczenie i kunszty zabiegowe, są doniosłe w tej dziedzinie, albowiem dyplomowani lekarze medycyny estetycznej powinni być profesjonalni. Proponowana pacjentom mądrość ekspercka, pewne i prekursorskie techniki medyczne różnią się w zależności od obszaru ciała, jakiemu są poświęcane.

Używane procedury diagnostyczne i terapeutyczne zróżnicowane są w zależności od płci, wieku, i kondycji pacjenta. Bardzo popularnym zabiegiem zwłaszcza pośród niewiast jest likwidacja zmarszczek. Gabinety proponują wiele wielorakich zabiegów likwidujących zmarszczki, wszystko zależy od nas, jaki tryb wyłonimy. Medycyna – więcej – estetyczna pomału przestaje być mylona z chirurgią plastyczną, używając metody znacznie mniej inwazyjne, umożliwiające usprawnić wizerunek i usunąć zmarszczki w sposób mniej drastyczny (metody opisane na stronie), a jednocześnie nie

medycyna estetyczna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

wyłączający z życia zawodowego, rodzinnego i socjalnego. Nóż chirurga stanowi w medycynie estetycznej zaledwie dopełnienie.

W rozróżnieniu od dermatologii, pacjenci poddawani zabiegom medycyny estetycznej nie cierpią na znaczne choroby skórne. Mimo iż pocenie jest regularnym procesem ustroju, nadmierne pocenie jest już nadzwyczaj przykre. Medycyna (dermamed) odkryła rozwiązanie na skuteczne leczenie nadpotliwości – . Jest to blokowanie czynności gruczołów potowych przy pomocy toksyny botulinowej i bywa to sposób uważany w tym momencie za zapewniający najlepsze efekty. Za pomocą jednego zabiegu jest możliwość anulować tę dokuczliwą dolegliwość na parę miesięcy.