Domeną pań jest to, iż zwykle posiadają wiele kosmetyków. Łazienka pełna buteleczek jak również słoiczków spędza sen niejednemu z panów, który mieszka z kobietami. Wszystkie kosmetyki można jednak mądrze poukładać tudzież przechowywać tak, aby nikomu nie przeszkadzały.

kosmetyki, kobieta
Autor: Laura D’Alessandro
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie małej łazienki wiąże się z koniecznością odnalezienie idealnego sposobu na gromadzenie wszystkich akcesoriów. Czasem jest to bardzo trudne, kiedy nasza łazienka (polecamy polecane) ma niestandardowy kształt lub mamy na prawdę bardzo mało miejsca. Kiedy nasz pokój sypialniany jest większy, możemy zdecydować się na zakup toaletki, do której przeniesiemy część z kosmetyków. Toaletka jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ możemy przy niej zrobić makijaż albo fryzurę, bez konieczności zajmowania łazienki innym domownikom. Najlepiej kupić taką, która ma podświetlane lustro a także dużą ilość przegródek czy też szuflad. Możemy w niej także trzymać posiadaną biżuterię, której z pewnością jest równie dużo, co różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnowania ciała, skóry bądź włosów.

Kiedy chodzi o uporządkowanie kosmetyków w łazience, najlepsze będą pojemne szafki. Gdy jednak nie ma na nie miejsca przydatne będą różnego typu pojemniki, na przykład pojemnik na kosmetyki bądź na szczoteczki do zębów i na patyczki kosmetyczne. W wielu sklepach można kupić gustowne zestawy takich pojemników w skład których wchodzą na przykład niebanalne mydelniczki lub pojemniki na mydło w płynie. Niezwykle przydatne będą wszelkiego rodzaju skrzynki czy też kuferki, w których możemy trzymać mniejsze kosmetyki.

Pojemnik na kosmetyki
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu uporządkowaniu ich, zawsze będziemy wiedzieć gdzie ich szukać a także dodatkowo zadbamy o porządek w łazience. Szafkę pod zlewem zarezerwujmy tylko na środki czystości, których będziemy używać do sprzątania powierzchni w łazience. Nie trzymajmy wraz z nimi kosmetyków albo wacików do demakijażu, ponieważ na pewno nie chcemy, aby zostały one pobrudzone silnie chemicznymi środkami czystości. Piękna łazienka (https://www.gustomania.pl/pl/c/Lazienka/176) może stracić urok, kiedy będzie zapełniona nieuporządkowanymi kosmetykami. Warto zadbać o ich porządek jak również wyposażyć się w funkcjonalne opakowania, które często mogą dodatkowo udekorować wnętrze.