Jakim sposobem dbać o włosy, aby były one mocne, zdrowe i lśniące? Nie zawsze jest to łatwe, w szczególności, że każdy z nas posiada inny typ włosów, niektórzy zdołają z natury pochwalić się silnymi bujnymi włosami, inni posiadają włosy wiotkie i rzadkie, jeszcze inni suche lub bezproblemowo przetłuszczające się. Wobec tego zanim zabierzesz się za jakąkolwiek pielęgnację swoich włosów musisz przede wszystkim przyzwoicie je poznać.

Włosy
Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com
Jedynie wtedy będziesz mógł dobrać dobre i skuteczne prepatary na włosy, które przyniosą wyczekiwane rezultaty. Na rynku nie brak rozlicznych szamponów, odżywek bądź masek do włosów, jakie rzeczywiście przy regularnym użytkowaniu okazują się być bardzo efektywne, jednak wszelki taki preparat jest przeznaczony do danego typu włosów – .

Jeżeli więc masz włosy (polecany fryzjer Targówek) farbowane – używaj preparatów do włosów farbowanych, jeśli Twoje włosy zawsze się „puszą” – używaj preparatów do włosów puszących się, niesfornych, trudnych do ułożenia. Zasób wiedzy na temat tego jakie masz włosy i jakie preparaty należy wykorzystywać to pierwszy krok do zdrowych, lśniących i pięknych włosów – apteka (więcej w tym serwisie) internetowa.

Prócz typowych odżywek czy też maseczek, które odszukamy w sklepie warto również zadbać o olejowanie włosów. Oleje na włosy to naprawdę znakomity preparat i wolno ich używać bez względu na gatunek i typ włosów. Perfekcyjne rezultaty przynosi regularne olejowanie włosów olejem arganowym, oliwkowym czy kokosowym, jaki jest dzisiaj uznawany za jeden z lepszych olejów na całym świecie.

Długie włosy
Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Dzięki olejowaniu Twoje włosy staną się miękkie i połyskujące, nabędą niemało cennych witamin i minerałów, naturalnie nie będą się też plątać czy puszyć.

Dbając o włosy powinno się pamiętać także o pielęgnacji od wewnątrz, tak więc zawsze dostarczaj swojemu organizmowi niezbędnych witamin, zawartych między innymi w owocach, warzywach bądź suplementach diety, które też wpłyną na urodziwy i piękny wygląd Twoich włosów. Zestawienie pielęgnacji zewnętrznej z wewnętrzną na pewno w szybszym czasie przyniesie lepsze, a równocześnie trwalsze wyniki.