Dziewuszki bawiące się w sklep i wcielające się tym samym w rolę ekspedientek, nawet nie wiedzą, jaki to niełatwy i wymagający zawód. Nie każdy będzie za stoiskiem czuł się bardzo dobrze i nie każdy udzieli kupującym odpowiednich rad. Wystarczy przejść się po hipermarketach, żeby sprawdzić fachowość obsługi. W wyniku takiego eksperymentu może okazać się, że doskonałych subiektów jest jak na lekarstwo. Załóżmy, że wchodzimy do butiku, bo wcześniej na witrynie zauważyliśmy piękne botki na obcasie i liczymy na zakupy w miłej atmosferze.

buty
Autor: Philip Sheldrake
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że obuwie musi kolorystycznie harmonizować przede wszystkim z damskimi plecaczkami, dlatego fachowcy od sprzedaży powinni zadbać, aby na półkach albo ladach znalazł się słuszny ich wybór. Botki na obcasie, lub te bez, mają pasować zarówno do galanterii ze skóry, jak i do dopiero co zakupionej gustownej kurtki. Klient będzie mile zaskoczony, jeśli usłyszy zapytanie, jakie ubranie wkłada z największą chęcią i najczęściej.
Bycie z modą na bieżąco, to nie tylko wybór odpowiedniej barwy, ale także jakość i gatunek wykorzystanego materiału oraz interesujący wygląd. Botki na obcasie będą wspaniale komponować się z krótką dżersejową sukienką lub skórkową miniówką i w ten sposób uwydatniać nietuzinkowość naszego wyglądu . Wybór odpowiedniego ubrania jest w tym przypadku prymarny i niektórzy powierzą to zadanie wizażyście. Jedno jest pewne: krótka spódnica lub spodenki w pionowe pasy czy przylegające do ciała getry optycznie wydłużą kończyny i dodadzą wysmukłości każdej sylwetce.
Najlepsze gatunkowo botki na obcasie bywają wykonane ze skóry naturalnej, ale ich cena jest nieporównywalnie wyższa od tych z skaju. Gruby pugilares niekoniecznie będzie jednak potrzebny. Przecież każdy dobry ekspedient śledzi na bieżąco nowości w czasopismach, ogląda reportaże ze światowych pokazów mody, zna najnowsze trendy, ale i towary dostępne w okolicznych hurtowniach. Dzięki takiej wiedzy doradzi nam, jak ubrać się modnie i tanio (sprawdź informacje).
A w tym sezonie, oprócz tych tradycyjnych wersji, dostępne są te bardziej ekstrawaganckie modele, w sam raz dla pań zawadiackich, wyznających zasadę: z pompą i z pazurem. Dostępne są pary w jednolitych, ale rażących barwach albo w gepardzie cętki. Obcasy to szpilka albo mniejsza lub większa koturna, która przywodzi na myśl obuwie noszone jeszcze w czasach Komuny.
Jak widać, wybór jest wielki i w takiej sytuacji każdy klient odnajdzie coś dla siebie.