Zimą marzysz o szybkim nadejściu lata, żeby znów prezentować się jak dama?
Czujesz się zmarzluchem, który przy najwcześniejszym zimnie najlepiej włożyłby puchowy kombinezon, a potem nie zdejmował go do wiosny? Mamy dla ciebie świetną nowinę – istnieje jakaś inna opcja!

Czy w okresie zimy damy radę prezentować się szykownie, równocześnie nie marznąc?
zima
Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com

Jak najbardziej – odpowiedzią jest wełna gotowana.Warto wykorzystywać od dawna znane materiały, które poddane specjalnej przeróbce nie gubiąc starych cech otrzymują inne. Dobrym przykładem jest właśnie wełna gotowana, która po przeróbce w dużej temperaturze staje się materiałem cieplejszym, a przy tym oddychającym, więcej odpornym na zabrudzenia. Co więcej, a to bardzo ważne w teraźniejszych czasach, kiedy jest to problem częsty, wełna parzona (więcej: ) nie wywołuje tylu odczynów alergicznych co zwykła. Wełna gotowana występuje w całej gamie odcieni i deseni. Co warto wiedzieć? Sprawdź: . Wyrazistych, kiedy pragniesz na przekór otaczającym szarościom błyszczeć w myśl idei, że chłodna pora nie musi być nudna, lub spokojnych – dla wielbicieli klasycznego stylu. Na jakie ubrania jest odpowiednia wełna parzona?

kurtka
Źródło: pixabay.com

Praktycznie co tylko zapragniesz! Palta i poncha, kurtki, sukienki i kostiumy, spódnice i spodnie, a także dodatki: szaliki, nakrycia głowy. Właściwie ocieplone wierzchnie okrycie naprawdę świetnie zda egzamin w chłodnym okresie. Łatwo się z niej szyje i wygodnie nosi, bo jest przyjemna w dotyku, elastyczna, miękka i lejąca. Wytwórcy ubrań najwyraźniej docenili jej cechy, bo w wielu kolekcjach tkaniną jest właśnie wełna (zobacz materiał futerkowy na metry) (zobacz ofertę wełny parzonej) parzona.

Możesz także zdecydować się na niesłusznie zapomniany wariant – sama kupić materiał i poprosić o uszycie krawcową. Wprawdzie jest to często ciut droższa alternatywa, ale zwróć uwagę, że odzienie będzie idealnie skrojone do twojej figury i absolutnie takie, jak sobie zażyczysz. Niespecjalnie lubisz w ciągu dnia spotkać parę kobiet w takiej samej kurtce? To rozwiązanie jest nadzwyczaj dobre dla kobiet, które chcą się wyróżniać swoim szykiem na ulicy.
Co znamienne wełna parzona dzięki swojej trwałości i ponadczasowości gwarantuje,iż nie stanie się to wydatek na pojedynczy rok. Podsumowując – zapomnij o bezkształtnej figurze w puchówce. Tej zimy powinnaś być bez wątpienia stylowo ubrana!