Elegancki oraz zadbany mężczyzna powinien być bez najmniejszych wątpliwości starannie ogolony. Bardzo duży wybór przeznaczonych do jednorazowego użytku maszynek do golenia sprawił, że większość panów codziennie używa do golenia dokładnie takich akcesoriów. Od pewnego czasu jednak daje się zaobserwować powrót do dawnych sposobów golenia. Znów do użytku wracają brzytwy oraz tradycyjne maszynki.

brzytwa
Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com
Zwolennicy tradycyjnego golenia bardzo chętnie sięgają po produkty produkowane przez markę Dovo. Brzytwa Dovo wykorzystywana jest na świecie już od roku 1906 – znacznie więcej znajdziesz na www. Ceniona brzytwa Dovo jest bardzo wysokiej jakości. Gwarancją, że bierzemy do swoich rąk oryginalną brzytwę jest znajdujący się napis na ostrzu. Wszystkie brzytwy, które wychodzą z zakładu mają bowiem wygrawerowany napis: „Solingen Best Quality”. Troska o twarz po goleniu wymaga stosowania najwyższej jakości kosmetyków. Znaną marką wśród nich jest z całą pewnością marka Taylor of Bond Street. Historia kosmetyków marki Taylor of Bond Street jest niezwykle długa, sięga do drugiej połowy XIX wieku. Wytwarzane w Wielkiej Brytanii kosmetyki są bardzo popularne na wyspach, może dlatego, że korzysta z nich również rodzina królewska. Na chwilę obecną po produkty te mogą sięgnąć również polscy mężczyźni – Facetaria. Kosmetyki wytwarzane są na bazie wyciągów roślinnych, wysoka jakość składników to jeden z największych ich atutów.

golenie zarostu
Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com
Wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji skóry oraz włosów ma do zaoferowania uznana brytyjska marka Truefitt&Hill. Znana marka Truefitt&Hill istnieje na rynku od początku XIX wieku. Wśród producentów kosmetyków dla panów marka Truefitt&Hill zajmuje zaskakująco wysoką pozycję – Facetaria. Wśród klientów zawsze obecni byli członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Aktualnie firma zajmuje się nie tylko wytwarzaniem kosmetyków. Już wraz z początkiem lat trzydziestych właściciele postanowili się zająć także oferowaniem usług fryzjerskich. Na chwilę obecną te angielskie kosmetyki ciągle cieszą się uznaniem wielu panów na całym świecie. Są od dłuższego czasu dostępne także w Polsce. Lista produkowanych produktów jest wyjątkowo duża. Obejmuje na przykład żele do kąpieli, kremy do codziennej pielęgnacji twarzy, mydła oraz olejki. W ofercie panowie znajdą też kosmetyki stworzone do pielęgnacji włosów oraz golenia.