Mężczyźni również zwracają uwagę na modowe kierunki, dlatego należy uważnie śledzić aktualne trendy. Szukając butów dla mężczyzny z klasą dobrze jest wybrać buty dobrej jakości, o prostym wzorze oraz renomowanej marki. Obuwie męskie Clarks stawia na klasykę, która nawet po upływie paru lat wciąż będzie w zgodzie z modowymi trendami.

Buty Clarks
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Prostota nie oznacza jednak gładkiej powierzchni. Każde obuwie, nawet dla mężczyzn, ma pewne zdobienia. Należy zatem przypatrzyć się przeszyciom. W jaki sposób są wykonane, gdzie są wykonane oraz jakimi nićmi są zrobione? Zawsze modnie wyglądają przeszycia wzdłuż sznurówek oraz w pobliżu pięt.

Niektórzy Panowie kupują obuwie z naszyciami wokół całej stopy. Oczywiście wszystko zależy od upodobań oraz uroczystości na jaką planuje się założyć wybrane obuwie. Przy wyborze eleganckich butów kluczową rolę odgrywa barwa obuwia. Oczywiście od niepamiętnych czasów czarny kolor idealnie pasuje do mężczyzny z klasą i na służbowe spotkania, ale kolor brązowy i to w przeróżnych odmianach również jest elegancki. Zwłaszcza, w sytuacji buty zrobione są ze skóry licowej. Dokonując wyboru męskich oraz eleganckich butów trzeba wziąć pod uwagę również tworzywo z którego są one wykonane.

Najlepiej prezentuje się skóra licowa. Kupując eleganckie obuwie trzeba także pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Takich butów nie osusza się w pobliżu kominka lub na grzejniku. Zamoczone obuwie należy wypchać papierami i pozostawić do przeschnięcia w pokojowej temperaturze. Do pastowania należy stosować: odpowiednie pasty, woski i kremy, a do polerowania trzeba używać szczotki z naturalnego włosia. Obuwie męskie Clarks gwarantuje nie tylko elegancję ale i wygodę noszenia – .

Clarks
W czasie zakupu najważniejszy jest dobór rozmiaru do wielkości stopy. By obmierzyć stopę trzeba stanąć na boso przy ścianie. Pięty muszą dotykać ściany. Przy największym palcu trzeba położyć na przykład książkę lub inny przedmiot a następnie zmierzyć długość od ściany do książki (bądź każdego innego przedmiotu).

Czynność należy ponownie wykonać dla drugiej stopy. Jeśli odległości będą różne, oczywiście trzeba wybrać większy. Aby uniknąć złego dostosowania rozmiaru butów do długości stopy dobrze jest przymierzać obuwie w punkcie sklepowym. Tak więc, poszukując eleganckiego obuwia trzeba kierować się kolorem, wykonaniem i przede wszystkim rozmiarem, a dokonaniu zakupu ważna jest ich właściwa pielęgnacja.