Czy na Twoim ciele występuje mnóstwo brodawek, ropniaków? Bywa to kłopotliwe, przygnębiające, aczkolwiek jest sposób na to, aby się tego pozbyć. Tak samo jest w przypadku, podczas gdy uczula nas pokarm. Częste bóle brzucha i innego typu symptomy po zjedzeniu konkretnego pokarmu nauczają nas o tym, iż cierpimy na nietolerancję żywnościową. Oto zabiegi, jakie stosuje się do wyżej zaprezentowanych niedyspozycji.

Karboksyterapia skutecznie redukuje pomarańczową skórkę
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Zawieranie naczyń krwionośnych z wykorzystaniem prądu dużej częstotliwości to elektrokoagulacja, która ścina białko tkanek poprzez cieplne jego skaleczenie pod wpływem statecznego prądu elektrycznego. Zabieg uzyskiwany jest przy użyciu elektrod, które mogą posiadać różny obrys – przeważnie igły zakończonej kulą, noża, albo elektrody niewymagającej nakłucia skóry stosowanej do bezinwazyjnego zatykania naczynek. Elektrokoagulacja wykorzystywana jest przy kasowaniu: kurzajek, torbieli, kaszaków, prosaków, prostych zmian nowotworowych cery, przesadnego owłosienia, rozszerzonych naczyń. Więcej na temat: polecam.

Zmienione patologicznie punkty albo niechciane zmiany dotyka się elektrodą i działa na nie prądem elektrycznym. Drugim co rusz sprawowanym testem jest test food detective (wpis). Długotrwałe zakażenia o podłożu trudnym do zdiagnozowania, mogą mieć swoją przyczynę w nietolerancji pokarmowej. Jest ona niewłaściwą reakcją systemu na pierwiastki pewnych pokarmów, co samo w sobie jest w stanie okazywać się na krocie forteli.

U niektórych będą to ostre schorzenia głowy, za to u innych długotrwały zespół jelita drażliwego, czy też przemiany skórne. Na bazie próbki krwi zaczerpniętej z palca, Test Food Detective pozwala określić towary pokarmowe powodujące nadprodukcję przeciwciał typu IgG. Będziemy mogli go zrealizować na własną rękę w mieszkaniu bądź skorzystać z wsparcia doktora lub dietetyka.

Jak pielęgnować skórę w okresie zimowym
Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

W podobny sposób elektrokoagulacja jak i Test Food Detective zdołają wybitnie ulżyć nam w życiu codziennym. Ten początkowy zdoła okroić kompleksy, nieładne wady na ciele, które czasem bolą. Dalszy wszak produkt przydać się może do odkrycia produktów, jakich nasz układ nie toleruje, a tym samym pomóc nam wyzbyć się kłopotów skórnych lub innych ciężkich schorzeń.