Nie ma dziś efektywnego marketingu bez dobrej fotografii. Dobre i sugestywne zdjęcia to podstawa, jeśli należy stworzyć folder dla biura turystycznego, czy lookbook najnowszej kolekcji mebli. W jaki sposób wybrać odpowiedniego fotografa?

Przed tym, jak rozpoczniemyintensywne poszukiwania, trzeba pomyśleć, czego chcemy. Nawet najlepszy fotograf nam nie doradzi, kiedy nie mamyposiadamy własnej idei. Dopiero wówczas można zasięgnąć porady fachowca. Dobregofotografa rozpoznamy wtedy, gdy nie będzie nam forsował własnego zdania, a tylko udoskonali nasz koncept. Jeśli bowiem bezmyślnie pójdziemy za fotografem, można dostać fotografie, które zdecydowanie nie odpowiadają naszym wymaganiom, co w rezultacie wiąże się ze straconymi pieniędzmi. Wiemy przecież, iż profesjonalna fotografia kliknij w link reklamowa w Warszawie, czy w innym wielkim mieście w Polsce, nie jest zbyt tania.

Autor: Warszawska Szkoła Fotografii

Dobry fotograf musi posiadać wyobraźnię pełną pomysłów. Reklama ma zaskakiwaćklientów. Fotografia reklamowa też musi być taka. Przeglądając oferty wszystkich firm, prześledźmy kampanie, które konkretna firma już wykonała. Zastanówmy się przede wszystkim, czy takie zdjęcie nam się podoba. Później, skonfrontujmy je z myślą przewodnią reklamy. Sprawdźmy, czy wyobraźnia autora zdjęć nie przekroczyła jakichś granic i czy fotografia rzeczywiście reklamuje przedmiot albo usługę.

Jeśli tę pracę mamy już za sobą i zdecydowaliśmy się na właściwego współpracownika, zapytajmy go, jak przedstawia sobie naszą reklamę. Jeśli jego koncepcja jest tożsama z naszym myśleniem, to możemy zaprosić go do współpracy. Nie zapominajmy, iż każda kampania jest szczególna i potrzebuje odmiennej techniki. W inny sposób możemy fotografować samochód, a zupełnie odmiennie talerz z jedzeniem. Znaczące jest również to, kto jest odbiorcątej kampanii. Jeśli mają to być młodzi ludzie, to fotografie muszą być zrobione w nowoczesnej stylistyce. Jeżeli zależy nam na dojrzałych nabywcach, to korzystniej by były tradycyjne. Klienci kupują wzrokiem. Jeżeli nasz folder przykuje uwagę klientów, to możemy być pewni, że kampania odniesie sukces.

Z najlepszych fotografów można polecić np. gdzie znajduje się spora galeria prac.
fotografia (Warszawska fotografia komunijna)