Która z jeszcze niepełnoletnich panien nie marzy o tym, żeby wreszcie włożyć elegancką sukienkę oraz buty na dużym obcasie? Sukienki niekoniecznie markowe, a także lakierowane lub skórzane szpilki są przecież wyróżnikiem kobiecości. A panie po trzydziestce swoje sukienki i ciuszki trzymają nawet w paru pomieszczeniach, a kozaczki i letnie japonki zajmują prawie całą przestrzeń szafki na obuwie.

klasyczne czarne szpilki
Źródło: foter.com

Bądź co bądź, garderoba prawdziwej damy będzie kompletna jedynie wtedy, kiedy znajdzie się w niej przynajmniej jedna para jasnych bądź czarnych szpilek oraz bardzo dobra jakościowo klasyczna i prosta sukienka. Czarne szpilki są bodajże najbardziej klasyczne, gdyż można je bez obaw zakładać do niemal wszystkich kreacji. Fantastycznie wyglądają w zestawieniu z zawsze modnymi dżinsami, minispódniczką oraz piękną i bardzo drogą czarną sukieneczką. Takie obuwie wkładają tak panie, które idą do biura, jak i te, które wychodzą na pierwszą randkę lub bal noworoczny. Jednie w biznesie duży obcas jest niedozwolony, więc zarządczynie większych firm są zmuszone zadowolić się skromniejszym obuwiem. O ile czarne szpilki są znane reprezentantkom płci pięknej niemal od początku ubiegłego stulecia, to te w odcieniu beżowym okazały się hitem ostatnich dekad. Każda pani chce ubierać się modnie, zatem te przepiękne buty o barwie skóry są koniecznym elementem garderoby. Tak samo jak hebanowe, taki i beżowe szpilki (poznaj więcej) można bez obaw łączyć ze wszystkimi kreacjami. Aby buty służyły co najmniej przez kilka sezonów, należy dobrze o nie dbać, czyli regularnie czyścić i pastować. Co pewien czas warto też odwiedzić szewca, żeby wymienił zniszczone fleki, a czasem i podeszwy.

beżowe szpilki
Źródło: foter.com

Choć szpilki świetnie wyszczuplają łydki i dodają kobiecie elegancji oraz śmiałości, to ich zakładanie może jednak stać się przyczyną takich schodzeń, jak żylaki oraz halluksy, a ortopedzi przypominają, żeby nie rezygnować z trampek czy choćby czółenek na niższym obcasie. Tymczasem faceci raczej nie mają takich kłopotów, bowiem najczęściej wybierają komfortowe buty sportowe. A szpilki są dla nich obuwiem raczej ekstrawaganckim, aczkolwiek ładnie ubrana kobieta w czerwonych bądź beżowych czółenkach na imponującym obcasie zawsze przyciąga tak męskie, jak i trochę zazdrosne kobiece spojrzenia.