Damy uwielbiają robić zakupy, głównie w sklepach odzieżowych lub obuwniczych. Najprawdopodobniej każda przedstawicielka płci pięknej ma swoje zakupowe upodobania i podczas spaceru po sąsiedniej galerii handlowej jest w stanie nabyć pięć par japonek, bo ma akurat fioła na punkcie butów. Trochę inaczej omawiana sprawa wygląda w przypadku facetów. Wiele partnerek życiowych utyskuje na mężów, którzy wcale nie chodzą do sklepów i nie nabywają nowych podkoszulek lub eleganckich mokasyn.
Torba moro
Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli panie po trzydziestce nie wyobrażają sobie rozpoczęcia nowego sezonu zimowego bez kupienia skóropodobnej torby, doskonale pasującej do popielatej garsonki, to mężczyźni w ogóle nie myślą o tych sprawach. Niezbędne dokumenty i drobiazgi (np. klucze czy wzrokiem (zobacz okulary sopot) przeciwsłoneczne) noszą w przepastnych kieszeniach marynarek a nawet spodni. A jeżeli taki pięćdziesięciolatek jest zmotoryzowany, to mnóstwo akcesoriów przechowuje w wozie. Biorąc pod uwagę awersję panów do tego typu zakupów, spróbujmy dać im parę rad odnośnie wyboru najbardziej odpowiedniej dla nich torby spodni (polecamy więcej na tej stronie) walizy czy aktówki.

Torby męskie bardzo często swoim stylem przypominają nesesery na… laptopy, . Żeby były użyteczne muszą być wykonane z nieprzemakalnego i mocnego materiału. Należy także zwrócić szczególną uwagę na jakość zapięć oraz szwów. Z racji tego, że torby kupuje się najczęściej raz na parę lat, to warto zainwestować więcej pieniędzy, żeby służyły dłużej. Dla pięćdziesięciolatków liczy się głównie funkcjonalność, więc takie torby męskie niekoniecznie muszą być najmodniejszymi w danym sezonie. Warto jednak uzmysłowić panom, że do kupienia są także torby w barwach innych niż intensywna czerń.


Przedstawiciele świata biznesu, którzy jadą na ważne sympozja muszą spakować swoje rzeczy osobiste do walizek lub nawet plecaków, a dokumenty do aktówek. Każda skórzana aktówka powinna być wykonana z należytą dokładnością. W tym przypadku jest ona wizytówką swego posiadacza i czasami jej nienaganny wygląd jest w stanie zadecydować nawet o powodzeniu w interesach. Z tego powodu warto ją zakupić w firmowym sklepie. Natomiast podróżne torby powinny być ładowne i posiadać bardzo praktyczne kółka. Przydatna jest także spora liczba schowków na nieduże przedmioty. Jeśli skórzana aktówka powinna być pierwszej jakości, to już waliza raczej niekoniecznie – inwestowanie w drogie torby jest bezcelowe zwłaszcza wtedy, kiedy wyjazdy służbowe są bardzo rzadkie.