Obecnie jesteśmy zasypywani olbrzymią ilością różnorakich produkcji filmowych. Praktycznie co tydzień kilka filmów ma swoją premierę. Tak bogaty wybór sprawia, że każdy może oglądać coś, co naprawdę lubi.

ubranko
Źródło: pixabay.com
wichry namiętności
Autor: leonardo samrani
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli idziemy do kina, naprawdę możemy zawrotu głowy – oferta filmów jest niezwykle szeroka. Grane są filmy dla dzieci, filmy animowane, filmy szpiegowskie, przygodowe, obyczajowe, dokumentalne, wzruszające, dosłownie – wszystko. Dawniej było trochę inaczej – oferta była skromniejsza, a do zbiorowej świadomości przedostawały się tylko filmy, jakie zdobyły niemałe uznanie, jak na przykład Żywot Briana. Dzisiaj o tym decydują pieniądze. Jeżeli producent pragnie, by film ulokował się na szczycie o najlepszej oglądalności, wykupuje mnóstwo reklam. W ten sposób kiepskie filmy są chętnie oglądane. Żywot Briana nie miał takiej reklamy, a pomimo tego wiele osób go obejrzało. Czasem filmy są tak lubiane, iż po jakimś czasie tworzone są ich uwspółcześnione wersje. Tak powołany został do życia film Sekretne okno. Pierwowzór przez wiele długi lat był wzorem idealnego thrillera. Całe rodziny oglądały go z przejęciem. Johnny Depp jako odświeżony bohater może nie sprawdził w doskonale, ale ta produkcja i tak warta jest uwagi. Sekretne okno sprawdzi się podczas każdej nocy filmowej- super sekretne okno.

Czasami, tak samo jak w wypadku nadmiernego rozreklamowania filmu, kiedy staje się popularny nie ze względu na swoje walory lecz poprzez pieniądze, film zyskuje popularność w pewien sposób wbrew oglądającym. Tak było z wywołującym ogromne kontrowersje filmem reżyserowanym przez Mela Gibsona. Film Pasja bardzo zantagonizował odbiorców. Większość nich mówiła, że jeśliby wiedzieli, w jakim klimacie utrzymany będzie firm, w życiu by go nie oglądali. Ten film cieszył się wielkim zainteresowaniem jeszcze przed premierą. Reżyser ostrzegał, iż to nie będzie kolejny cukierkowy film o Chrystusie, ale nikt go nie słuchał. Pasja – film – przeszedł najśmielsze oczekiwania: ludzie mdleli w trakcie projekcji, wychodzili z sal kinowych, pomstowali na reżysera. Podobne doświadczenia spotkały twórców kontrowersyjnego filmu z plejadą gwiazd. Wichry namiętności to ekranizacja, która mówi o zakazanej miłości. To dramat, jaki nikogo nie pozostawia obojętnym. Opłaca się go zobaczyć. To wspaniałe kino, jednakże Wichry namiętności to film trudny, który skłania do refleksji- polecane wichry namiętności.