Współcześnie coraz bardziej popularne są zabiegi tak zwanej medycyny estetycznej. W ostatnich lat technika i medycyna uległy tak gwałtownemu rozwojowi, że medycyna nie jest wykorzystywana wyłącznie do celów wiążących się z ratowaniem zdrowia i życia. Obecnie jej osiągnięcia stosuje się także do celów czysto estetycznych, a więc wiążących się z wyglądem i samooceną pacjentów. Nierzadko bywa tak, że pacjenci są niezadowoleni z wlasnego wyglądu, gdy na przykład wygląd jakiejś części ciała jest źródłem kompleksów.

W tego rodzaju przypadkach sięga się po zabiegi medycyny estetycznej, która ma różne galęzie. Dużą popularnością cieszy się na przykład dermatologia, która skupiona jest w przeważającej części na poprawie wyglądu skóry u pacjentów oraz sprawieniu, by wyglądali młodziej. Innym popularnym odłamem tego rodzaju medycyny jest ginekologia estetyczna. Jest to dziedzina dotycząca części intymnych, przewiduje zabiegi plastyki tych okolic i pozostałe mające za zadanie poprawić wygląd i samoocenę pacjentek.

kobieta
Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzaje zabiegówJest dużo odmian zabiegów ginekologicznych skierowanych do kobiet. Większa częśc z nich dotyczy zmiany kształtu warg sromowych i innych części genitaliów. Bardzo częstym przypadkiem jest przykładowo wybieranie takich zabiegów po ciąży i porodzie (spójrz na to). Na skutek tych procesów niejednokrotnie narządy płciowe zmieniają swoją formę, co bywa powodem kompleksów, jak również powodem obniżenia satysfakcji z życia erotycznego. Zabiegi ginekologii estetycznej pomagają pozbyć się tych następstw. Są to między innymi takie procesy jak zmniejszenie warg sromowych, jak również takie, które w bezpośredni sposób wpływają na jakość doznań seksualnych, takie jak plastyka łechtaczki.

Poradnie i cenyW Polsce obecnie medycyna estetyczna rozwija się bardzo prężnie. Można to stwierdzić także na temat ginekologii. Istnieje coraz większa liczba miejsc, w których można odbyć zabieg taki jak plastyka pochwy. Podejmując decyzję o tego rodzaju zabiegu trzeba jednak liczyć się z dużymi cenami zazwyczaj rzędu kilku tysięcy złotych. Operacje są jednak zwykle niezbyt inwazyjne, a powstałe rany błyskawicznie się goją. Wiadomości na temat poradni i wykonywanych zabiegów można szukać na stronach internetowych, gdzie można znaleźć pełne i aktualizowane dane (klinika oferuje także).