Wiele osób ma spore problemy ze szpecącymi fałdkami tłuszczu. Pojawiają się one bardzo łatwo, wystarczy parę chwil niewłaściwej diety albo ograniczonej ilości ruchu. Lecz wyeliminowanie tego balastu już wcale takie łatwe nie jest, wymaga najczęściej sporo wyrzeczeń i wysiłku. Dlatego też już dawno odkryto, że skutecznie można poprawić wygląd ciała w newralgicznych miejscach zwyczajnie poprzez usunięcie zbędnej tkanki.

odchudzanie, kobieta
Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: www.domzdrowia.pl
Jedną z najwcześniej stosowanych metod, przy pomocy jakich dało się to zrobić, była klasyczna liposukcja ud. Bardzo szybko zyskała ona ogromną popularność, nawet mimo wielu skutków ubocznych. Zabieg ten jest mianowicie bardzo inwazyjny, można wręcz powiedzieć, że będzie to poważna operacja ze wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi. Klasyczna liposukcja będzie polegać na odessaniu komórek tłuszczowych przy pomocy igieł wbijanych w ciało, niestety wymagała będzie długiego czasu na dojście do siebie, a lista ewentualnych zagrożeń i przeciwwskazań naprawdę jest pokaźna.

Wielu ludzi rozważając tego typu zabieg zapewne zapyta, ile kosztuje liposukcja klasyczna, a ile nowsze techniki, znacznie bezpieczniejsze i mniej inwazyjne. Jak się okazuje ceny tych zabiegów są dość zbliżone do siebie, dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem obecnie jednak będzie wybranie techniki, jaka nie będzie powodować tak dużych komplikacji. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć liposukcja (zobacz więcej) ultradźwiękowa, inaczej też nazywana vaser lipo.

medycyna estetyczna, kobieta, zabieg
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
Używa ona ultradźwięków o odpowiedniej częstotliwości, które powodują rozbicie komórek tłuszczowych.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj inne tego typu materiały – one również są godne uwagi.

Uwalniane w ten sposób tłuszcze, są później transportowane do wątroby i wykorzystywane jako energia. Dzięki użyciu miejscowemu ultradźwięki będą działać tylko na tkankę tłuszczową, w żaden sposób nie naruszając żadnych okolicznych narządów. Sam zabieg nie wymaga jakiś szczególnych przygotowań i nie wymaga żadnej długiej rekonwalescencji, z tego też powodu można go polecić wszystkim paniom, jakie nie będą chciały za mocno ingerować w swoje ciało.